polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 5 maja 2024

6 Niedziela Wielkanocna

5.05.2024 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek ‑ święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • · W środę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
  • · W niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

Dzisiaj Droga Światła na Dziekance o godz. 1900.

 

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W tych dniach rozpoczniemy nabożeństwo symboliczną procesją kolejno do figury św. Józefa, ołtarza św. Antoniego i Krzyża misyjnego z modlitwą i pokropieniem wodą święconą.

 

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 1530, w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

 

W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700 i kontynuacja po nabożeństwie majowym do godz. 2000.

 

W sobotę 11 V przypada „Wieczór Maryjny”, któremu będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp Zdzisław Błaszczyk. Wyjątkowo w tym miesiącu program „Wieczoru” będzie zmieniony z uwagi na Sakrament Bierzmowania, którego w tym dniu Ksiądz Biskup udzieli naszej młodzieży. I tak o godz. 1720 będzie Różaniec prowadzony przez wyznaczoną Różę Różańcową, o godz. 1800 Eucharystia z Sakramentem Bierzmowania zakończona błogosławieństwem Apostolskim i po niej Procesja Maryjna ze śpiewem Litanii do Matki Bożej, w której uczestniczymy z zapalonymi świecami. Intencje z godziny 1900 będą odprawione o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy na tę Uroczystość kandydatów do Bierzmowania, ich rodziny i świadków oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji bierzmowanej młodzieży, ich rodzin oraz świadków. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; wtorek - Róża Świętej Faustyny; środa - Róża Matki Bożej Różańcowej; czwartek - Róża Świętego Jana Pawła II; piątek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; sobota - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

 

Zachęcamy do udziału w Procesji Św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę i zapisywania się na wspólny transport. Wyjazd o godz. 730, zapisy w zakrystii i pod numerem telefonu 724 154 359.

 

W przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia finansowego poprzez zbiórkę do puszek chorego Bartka Łomnickiego, krewnego naszych parafian, który ma 8 lat i cierpi na groźnego glejaka. Jedynym ratunkiem dla niego jest bardzo drogi, nie refundowany lek, dostępny jedynie za granicą. O wsparcie proszą rodzice Justyna i Marek oraz krewni i przyjaciele.

 

Nowożeńcom Karolinie Bochenek i Jakubowi Dziewońskiemu oraz: Annie Dzióbek i Piotrowi Dutka - dziękujemy za kwiaty w ubiegłym i bieżącym tygodniu oraz życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej drodze życia wraz z opieką Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.