polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 12 maja 2024

7 Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12.05.2024 r.

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 1530, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek – wspomnienie NMP z Fatimy (13.V) – w tym dniu zapraszamy wszystkich odprawiających „Majówki” przy kapliczkach rozsianych po naszej parafii do przybycia z pielgrzymką na Mszę św. o godz. 1900 w kościele. Po Mszy św. wspólne Nabożeństwo majowe z recytowaną Litanią do Matki Bożej.
  • · We wtorek ‑ święto św. Macieja, apostoła
  • · W środę – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
  • · W czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
  • · W sobotę – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera
  • · W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 

W sobotę o godz. 1800 Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego, po niej czuwanie z modlitwą o wylanie Ducha Świętego, zakończone modlitwą wstawienniczą i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci z rodzicami gromadzą się przed kościołem o godz. 1045. Prosimy, by wierni nie zainteresowani bezpośrednio tą uroczystością wybrali inną godzinę Mszy św. W tym dniu będzie także Msza św. w kościele zabytkowym o godz. 1900 w intencji Parafian.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dzieci I-Komunijnych i ich rodzin. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Świętego Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

 

Procesja Bożego Ciała, która będzie miała miejsce 30 V po Mszy św. o godz. 1100, pójdzie trasą w kierunku nowej szkoły w Dziekanowicach i z powrotem. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy: strażaków, Akcję Katolicką, młodzież bierzmowaną z rodzicami i rodziców dzieci I-Komunijnych.

 

Dziękujemy rodzicom i młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza przeznaczony na odnowienie puszek do przechowywania Najświętszego Sakramentu, udekorowanie świątyni we współpracy z panią Agnieszką Waligóra, przystrojenie otoczenia oraz zadbanie o czystość wewnątrz i na zewnątrz kościoła.

 

Dzisiaj zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz chorego Bartka Łomnickiego.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.