polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 19 lutego 2023

7 Niedziela Zwykła

19.02.2023 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

 

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa (22 II), która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o godz. 700, 900 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły ‑ wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje formalnie od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku do końca życia. Tego dnia rozpocznie się okres Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (4 VI). Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych Wielkiego Postu.  Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki o godz. 1800 i w niedziele po Mszy św. o godz. 1100. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 1500. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego także można uzyskać odpust zupełny.

 

Modlitwa Róż Różańcowych o trzeźwość i wyzwolenie z wszelkich innych nałogów: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Świętego Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Dzisiaj drugi dzień Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Dziękujemy za wczorajszy udział w modlitwie, szczególnie prowadzącym adoracje i zapraszamy dzisiaj między Mszami dopołudniowymi a następnie od 1200 do 1600.

 

Dzieci klas trzecich zapraszamy na rozdanie książeczek w Środę Popielcową (22 II) o godz. 1715, a uczniów klas ósmych na spotkanie przed Bierzmowaniem w tym samym dniu o godz. 1900.

 

Kurs przedmałżeński w Dobczycach będzie prowadzony od 3 Niedzieli Wielkiego Postu , to jest od 12 marca. Zapisy na pierwszym spotkaniu o godz. 1400.

 

Zaległe podziękowania dla pana Adama Małoty za odśnieżanie parkingu, kiedy miały miejsce obfite opady śniegu.

 

W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zachęca do wyrażenia solidarności z Narodem Ukraińskim. W piątek 24 lutego br. o godz. 1630 w Katedrze na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz pod hasłem „Razem dla Pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie.

 

Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi.

 

Bóg zapłać za ofiary na parafię i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.