polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 2 czerwca 2024

9 Niedziela Zwykła

2.06.2024 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • We wtorek ‑ wspomnienie
  • W czwartek – wspomnienie św. Norberta, biskupa i męczennika – zakończenie Oktawy Bożego Ciała – zapraszamy szczególnie najmłodszych uczestników procesji
  • W piątek – uroczystość najświętsZego serca pana jezusa  Msze święte o godz. 700 i 1800. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i wspomnienie św. Jadwigi, Królowej ‑  po Mszy św. wieczornej  oprócz nabożeństwa czerwcowego także modlitwy ku czci Niepokalanego Serca NMP

 

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji czcicieli Serca Pana Jezusa i rodzin Jemu poświęconych. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętego Józefa; wtorek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; środa - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; czwartek – Złota Róża; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej; sobota - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Zapraszamy na Wieczór św. Jana Pawła II w czwartek 6 VI. O godz. 1800 Msza św. z kazaniem, po niej procesja z Litanią do Serca Pana Jezusa na zakończenie Oktawy i po procesji dalszy ciąg adoracji z okolicznościowymi modlitwami, zakończony błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 

Społeczność Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Nowej Wsi serdecznie zaprasza absolwentów i sympatyków Szkoły na uroczystość 120-lecia tejże placówki oświatowej, która odbędzie się 8.06.2024 r. Uroczystość rozpocznie się o godz. 1200 Mszą św. polową na terenie szkoły; po części oficjalnej wszyscy są zaproszeni na okolicznościowy piknik. Zapraszają Dyrektor, Rodzice i Uczniowie Szkoły.

 

W sobotę 8 czerwca, XVIII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Program na afiszu w gablocie.

 

Można zapisywać się na wspólny wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza w Łagiewnikach. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem kard. Marcello Semeraro, prefekta Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, rozpocznie się o godz. 1100. Wyjazd z parkingu o godz. 900.

 

Akcja Katolicka zaprasza wszystkich na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 15 czerwca. W programie Jasna Góra i Sanktuarium św. Ojca Pio. Wyjazd o godz. 600, koszt 60 zł. Do ubezpieczenia należy opdać adres i datę urodzenia. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu 724154359.

 

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i przeżycie Uroczystości Bożego Ciała.

 

 

 

Bóg zapłać za ofiary na sanktuarium i kościół.

 

 

 

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i wielu darów duchowych, płynących z Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.