polski english français deutsch italiano nederlands
środa, 29 maja 2024

Uroczystość Najświętszej Trójcy

26.05.2024 r.

Dzisiaj uczniowie klasy IV przeżywają Rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1100. Modlimy się wraz z nimi i ich rodzinami, by karmiąc się Ciałem Chrystusa coraz głębiej uczestniczyli w wewnętrznym życiu Trójcy Przenajświętszej.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W środę ‑ wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • W czwartek – uroczystość najświętszego ciała i krwi chrystusa -  składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne
  • W piątek – święto Nawiedzenia NMP
  • W sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  • W niedzielę – wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra

 

W Boże Ciało, (czwartek, 30 V), po Mszy św. o godz. 1100 wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy: drogą wojewódzką w kierunku Wieliczki, następnie w lewo do nowej szkoły w Dziekanowicach i z powrotem. Prosimy o przygotowanie ołtarzy strażaków, rodziców dzieci I-Komunijnych, Akcję Katolicką i młodzież bierzmowaną z rodzicami: I – przy remizie (strażacy); II – przy szkole (Rodzice dzieci I-Komunijnych); III – przy parkingu na cmentarzu (Akcja Katolicka); IV ‑ na placu kościelnym przy figurze św. Antoniego (bierzmowani w tym roku z rodzicami). Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do czynnego udziału: sypania kwiatów, dzwonienia dzwoneczkami, niesienia sztandarów i feretronów, dzieci I-Komunijne i Rocznicowe do udziału w miarę możliwości w białych strojach. Prosimy o udział orkiestrę z Nowej Wsi, a strażaków o pomoc w zabezpieczeniu tego wydarzenia i niesienie baldachimu. Prosimy także o udekorowanie domów i trasy procesji.

Po Bożym Ciele, przez kolejnych osiem dni do następnego czwartku włącznie, przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej – Litania do Matki Bożej (w piątek) lub do Serca Pana Jezusa (od soboty) i procesja wokół kościoła (w niedzielę przed Mszą św. popołudniową – o godz. 1530).

Spowiedź przed Bożym Ciałem w środę od 630-730 i 1700-1800.

 

W piątek (31 V) zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Od soboty nabożeństwa czerwcowe – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 1530.

W I sobotę (1 VI) odwiedziny chorych od godz. 900. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1745. Możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych także po Mszy św. o godz. 700 z Litanią do Matki Bożej. O godz. 1800 Msza św. i Nabożeństwo I-sobotnie, wynagradzające Niepolanemu Sercu NMP.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji wszystkich dzieci. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Najświętszej Rodziny; piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

W sobotę 15 VI w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach będziemy przeżywać uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza. Można zapisywać się na wspólny wyjazd w zakrystii.

Również w sobotę 15 VI organizowana jest coroczna pielgrzymka na Jasną Górę w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki Akcji Katolickiej. Chętni na wyjazd do Częstochowy proszeni są również o zapisywanie się w zakrystii.

 

Sołtys Dziekanowic serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w czwartek do późna, bezinteresowne kosili i czyścili brzeg na naszym cmentarzu. Podziękowanie dla pana Jurka Sarki za udostępnienie samochodu. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, bo było jedenaście osób, niemniej przyłączamy się do tych podziękowań i wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

 

Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji dzisiejszego Dnia Matki i modlimy się za nie z wdzięcznością ‑ o udział w łaskach Bożych tu na ziemi dla żyjących a szczęście wieczne w niebie dla zmarłych. Dzieciom życzymy z okazji Dnia Dziecka szczęśliwego dzieciństwa i wzrastania w atmosferze miłości i pokoju. Wszystkim ‑  błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego i opieki Matki Bożej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.