polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 31 marca 2024

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

31.03.2024 r.

                    Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!

                    Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!

 

Msze święte dzisiaj i jutro o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

Zapraszamy na Nieszpory na zakończenie Triduum Paschalnego – dzisiaj o godz. 1530.

 

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego – dzisiaj i jutro po Mszy św. o godz. 1100, w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.

 

Przed nami I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Spowiedź w I czwartek i I piątek w godz. 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800.

W I czwartek „Wieczór  św. Jana Pawła II”: o godz. 1800 Msza święta z kazaniem i możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II; następnie Godzina Święta i adoracja Pana Jezusa  do godz. 2000.

W I piątek Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700 i kontynuacja po Eucharystii do godz. 2000 . W I sobotę nie będzie odwiedzin chorych. Kolejne odwiedziny 4 V. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1745. Możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych także po Mszy św. o godz. 700, po Litanii do Matki Bożej. O godz. 1800 Msza św. i Nabożeństwo I-sobotnie, wynagradzające Niepolanemu Sercu NMP.

 

W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – na każdej Mszy św. zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu; po południu będzie to miało miejsce w czasie nabożeństwa  o godz. 1530 z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętego Jana Pawła II; wtorek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; środa - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; piątek - Róża Najświętszej Rodziny.

 

Z racji Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek 5 IV nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy panom za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, paniom za aranżacje kwiatowe, Księdzu Michałowi za koordynację. Dziękujemy panu kościelnemu i panu organiście, scholi za bogatą oprawę wokalną i instrumentalną, orkiestrze za oprawę muzyczną oraz służbie liturgicznej za przygotowanie i udział w liturgii. Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili modlitewne czuwania na adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim oraz uczestniczyli w nich. Dziękujemy wiernym trwającym na modlitwie w czasie Triduum Paschalnego. Dziękujemy druhom strażakom, dorosłym i dzieciom, czuwającym przy Grobie Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie do udziału w Procesji Rezurekcyjnej.

 

Bóg zapłać za jałmużnę wielkopostną w skarbonkach i za dary składane przy okazji święcenia pokarmów. Dziękujemy Akcji Katolickiej za dystrybucję tychże darów na rzecz potrzebujących oraz tym, którzy podjęli się rozwiezienia paczek do parafian. Dziękujemy gospodarzom za przygotowanie i udostępnienie poszczególnych punktów święceń pokarmów oraz panom przewożącym księdza. Dziękujemy panu Janowi za dostarczenie słodkości na plebanię i pani Eli za przygotowanie świątecznych potraw na stół wielkanocny.

 

Bóg zapłać za składane i nadsyłane życzenia. Ze swej strony życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.