polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 19 maja 2024

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19.05.2024 r.

Dzisiaj za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Wraz z dziećmi III klasy radujemy się, że Pan Jezus, który do końca nas umiłował, przychodzi do nich po raz pierwszy w Sakramencie Eucharystii. Przez najbliższy tzw. Biały Tydzień będą one przedłużać dzisiejsze święto uczestnicząc we Mszy św. i przyjmując Komunię św.

Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza w formie ofiary pieniężnej, jak również za zaangażowanie w przygotowanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą Uroczystość.

 

W przyszłą niedzielę o godz. 1100 uczniowie klasy IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii. Spowiedź z tej okazji w czwartek 24 V o godz. 1700.

 

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 1530, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek – święto NMP matki kościoła ‑ Msze święte o godz. 700, 900 i 1800.
  • · W środę – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy
  • W czwartek – święto jezusa chrystusa najwyższego i wiecznego kapłana
  • · W piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  • W niedzielę – uroczystość najświętszej Trójcy i wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera – kończy się okres Komunii św. wielkanocnej

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dzieci Komunijnych i dzieci Rocznicowych. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża Świętej Rity; czwartek - Róża Świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża Świętego Jana Pawła II.

 

Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie i do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Bł. Rodziny Ulmów w Markowej w najbliższy piątek 24.05 br. Wyjazd z terenu kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach o godz. 630. Można także wsiąść na przystanku koło OBI przy ul. Wielickiej. Planowany powrót między 1900 a 2000. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii ‑ należy podać imię i nazwisko oraz adres i pesel na potrzeby ubezpieczenia a także uiścić opłatę. Więcej informacji pod numerem telefonu 724 154 359.

 

Zapraszamy na 9-dniową pielgrzymkę w formie rekolekcji do Medjugorie w dniach 23-31 lipca. Koszt całości 2200 zł. Informacje szczegółowe i kontakt do zapisów na afiszu w gablocie.

 

Jest także oferta 7-dniowej pielgrzymki do Włoch w dniach 5-11.10.2024 r. przez Padwę, Florencję, Rzym, Watykan, Orvieto, Asyż i Wenecję. Koszt 2490 zł plus 180 Euro. Więcej informacji w zakrystii.

 

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na kościół i sanktuarium.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych darów Ducha Świętego, błogosławieństwa Bożego oraz opieki NMP Matki Kościoła.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.