polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 1 grudnia 2018

I Niedziela Adwentu

2 grudnia 2018 r. 

  1. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Nieszpory w niedziele Adwentu o godz. 15:30.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Wtorek – Wspomnienie św. Barbary

Piątek – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

  1. Po Mszach świętych można nabyć świece na stół wigilijny i grudniowy numer „Wieści z Domu Matki”. W zakrystii są opłatki poświęcone w naszym Sanktuarium.
  2. Ogłoszenie dla kandydatów do bierzmowania 8 i III klasy: Dla wyjeżdżających do Zembrzyc – spotkanie organizacyjne we środę po Nowennie. Spotkanie dla wszystkich w piątek – Msza św. o godz. 18:00. Dla nie wyjeżdżających do Zembrzyc: spotkanie w sobotę o godz. 9:00 Msza św. i katecheza. Klasy 6 i 7 są także zaproszone na Mszę św. w sobotę o godz. 9:00. Są to spotkania obowiązkowe i przynosimy na nie indeksy.
  3. Ogłoszenie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych: Msza św. z nałożeniem pobożnych  medalików w sobotę o godz. 9:00 (medaliki zakupują dzieciom rodzice).
  4. Spotkanie rady duszpasterskiej parafii w poniedziałek po roratach.
  5. Roraty w naszym kościele w dni powszednie adwentu o godz. 18:00 (z wyjątkiem rekolekcji i dnia spowiedzi).
  6. We czwartek Uroczystość św. Mikołaja, patrona naszej parafii i starego kościoła. Msze św. o godz. 7:00 i 9:00 w Sanktuarium i o godz. 18:00 w kościele romańskim. Składka w tym dniu będzie przeznaczona za zakup lamp oświetleniowych do starego kościoła. 
  7.  W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  8. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych dobrowolna zbiórka do puszek na potrzeby parafii w Trembowli (Archidiecezja Lwowska). Taca natomiast będzie, jak zwykle, w II niedzielę miesiąca: inwestycyjna.

10.  Dyżur różańcowy w intencji naszych rodaków za granicą – poniedziałek: Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Św. Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota: Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11.  Zapraszamy na dyżur do naszego sanktuarium w piątek 7.12. wieczorem wyznaczone rodziny z Winiar.

12.  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta w te dni w Sanktuarium od godz. 6:30 – 7:00 oraz od 17:00 – 18:00. We czwartek godzina święta (prowadzona przez obrońców życia)  w  Sanktuarium od godz. 17:00 – 17:50 (potem przejdziemy na Mszę św. odpustową do kościoła zabytkowego). 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.