polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 11 marca 2018

IV Niedziela Wielkiego Postu

11 marca 2018 r. 

  1. Dziś Wieczór Maryjny. Jak to było w zwyczaju w naszym Sanktuarium po Mszy św. o godz. 16:00 będzie procesja maryjna. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu: droga krzyżowa w piątki o godz. 17:00 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 11:00; gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15:00.
  2. We wtorek 5 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na stolicę św. Piotra. Módlmy się  w jego intencjach. Prosimy o to w tym tygodniu Róże różańcowe. Dyżur: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej, piątek - Róża św. Jana Pawła II, sobota – Róża Najświętszej Rodziny.
  3. Ogłoszenie dla rodziców młodzieży z klasy III Gimnazjum przed bierzmowaniem będzie we czwartek. Zapraszamy na Mszę św.  o godz. 17:00 a po Mszy św. będzie spotkanie w kościele. We czwartek także spotkanie biblijne w Sali na plebanii.
  4. Kalendarz liturgiczny:

Czwartek – Wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, kapłana

Sobota – Wspomnienie św. Patryka, biskupa

  1. Katolicka Poradnie Życia Rodzinnego będzie czynna we wtorek od godz. 18:00 (drugi wtorek miesiąca) w sali na wikarówce.
  2. W piątek – 3 piątek miesiąca. Po Mszy św. spotkanie przed chrztem na plebanii.
  3. Bóg zapłać za ofiary na kościół (dzisiejsza składka inwestycyjna – 2 niedziela miesiąca). Bóg zapłać za ofiary do Bożego Grobu i na światło zbierane w rejonach (Dziekanowice i Jankówka Górna). Dziękuję ofiarodawcom i osobom zbierającym ofiary.
  4. Chorych  w naszej parafii odwiedzamy co miesiąc. Najbliższa wizyta jest zaplanowana w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego czyli 7 kwietnia. Jeśli, ktoś z chorych pragnie dodatkowych odwiedzin jeszcze przed świętami wielkanocnymi – prosimy zgłosić w zakrystii i zapisać na listę. Termin ustalimy telefonicznie.      
  5. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę na światło. W tym tygodniu zapraszamy do troski o nasze Sanktuarium rodziny z Jankówki.
  6. Ogłoszenie dla parafian: Od 13 – 15 kwietnia 2018 r. organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Bratysławy. Wyjazd w piątek 13 kwietnia o godz. 6:00; planowany powrót w niedzielę wieczorem. Koszt: 120 zł i 70 euro. Program  w zakrystii. O zapisie na listę decyduje kolejność zgłoszeń.   
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.