polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 26 sierpnia 2018

Pielgrzymka Róż Różańcowych do Pasierbca

W dniu 25 sierpnia 2018 r. o godzinie 21:00 pod przewodnictwem naszego ks. wikariusza Pawła Odziomka udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Celem pielgrzymki było dziękczynienie za 25 lat koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

W drodze modliliśmy się odmawiając różaniec i śpiewając pieśni ku czci Matki Bożej. Po drodze spotkaliśmy pieszą pielgrzymkę z Tymbarka w liczbie około 200 uczestników. Po przyjeździe na miejsce pokłoniliśmy się Matce Bożej Pocieszenia a później uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej. Droga krzyżowa prowadzi od schodów wejściowych sanktuarium na szczyt wzgórza Golgoty. Każdą ze stacji zdobią wielkie figury wykonane z brązu. Przy stacji V figura jest w postaci św. Jana Pawła II, który jak Szymon z Cyreny pomaga Zbawicielowi nieść krzyż. Przy stacji X  drogi krzyżowej jest wyobrażona figura sługi  Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, który trzyma szaty udręczonego męką  Zbawiciela.  Tematem rozważań było przebaczenie. Po zakończonej drodze krzyżowej była Nowenna i o północy rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika, arcybiskupa lubelskiego. Msza św. ze względu na wielką liczbę pielgrzymów odbyła się , jak co roku, przy ołtarzu polowym. Ksiądz Arcybiskup wspomniał zmarłego w zeszłym roku  ks. kardynała Joachima Meisnera, metropolity Kolonii. Ks. kardynał Joachim Meisner był jednym  z inicjatorów powstania „Renovabis” – katolickiej organizacji katolików w Niemczech pomagającej Kościołowi na Wschodzie, która przeżywa 25 lecie swojej działalności.    Ks. Paweł odprawił Mszę św. w intencji pielgrzymów, za co serdecznie mu dziękujemy. Po Mszy św. udaliśmy się w drogę powrotną.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.