polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 29 kwietnia 2018

V Niedziela Wielkanocna

29 kwietnia 2018 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa V, papieża

Wtorek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika

Środa – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Piątek – Wspomnienie św. Floriana, i piątek miesiąca

Sobota – Wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

  1. W poniedziałek 30.04.  rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Po wieczornej Mszy św. w poniedziałek przejdziemy w uroczystej procesji wokół kościoła. Na tę procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i do dzwoneczków. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie codziennie po  Mszy św. godz. 18:00 a w niedziele na godzinę 15:30. Nie zapomnijmy o przystrojeniu naszych przydrożnych kapliczek. Pamiętajmy, aby w tym szczególnym miesiącu gromadzić się przy nich odprawiając nabożeństwa majowe.
  2. Modlitwy dla kandydatów do bierzmowania od poniedziałku do środy. Spowiedź  we wtorek 1 maja od 16:00 – 18:00.
  3. 4.      W Uroczystość Królowej Polski Msze św. o 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00. W czasie Mszy św. o godz. 16:00 młodzież  przyjmie sakrament bierzmowania.
  4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od 6:30- 7:00 oraz od 17:00 – 18:00. O godzinie 17:00 rozpocznie się godzina święta (wyjątkowo zamiast pierwszego czwartku miesiąca), którą poprowadzą Obrońcy Życia. Nabożeństwo majowe w tym dniu w naszym Sanktuarium rozpocznie się o godz. 17:45. Msze święte wynagradzające z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 oraz 18:00.   
  5. W sobotę zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na zmiankę tajemnic. Porządek będzie następujący: Msza św.  o godz. 7:00, adoracja, konferencja i dziesiątek różańca. Odwiedziny chorych z Komunią św. w domach od godz. 9:00. Msze święte w Sanktuarium w I sobotę miesiąca: o godz. 7:00 i 18:00.
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Przed bierzmowaniem na dyżur zapraszamy rodziców i kandydatów a w sobotę wyznaczone rodziny z Nowej Wsi.
  7. Dyżur różańcowy przed wieczorną Mszą św.: poniedziałek -  Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; piątek -  Róża Matki Bożej Fatimskiej; sobota - Róża świętej Faustyny. Intencja: za naszą Ojczyznę.
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.