polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 21 października 2017

XXIX Niedziela zwykła

22 października 2017r.

  1.    Kalendarz liturgiczny:

Dziś przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W to wspomnienie zapraszam jeszcze 6 osób do powstającej Róży św. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii. Zapisać się mogą te osoby, które jeszcze nie są w żadnej Róży.

W sobotę Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

2.  Dziś rozpoczęcie Tygodnia misyjnego. Módlmy się za misje i wspierajmy tych, którzy głoszą Ewangelię współczesnym poganom.

3.   Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele – w miesiącu październiku w dni powszednie o godzinie 17:00  a w niedziele – o 15:30.

4.   Bóg zapłać za uświetnienie Odpustu Parafialnego. Szczególe „Bóg zapłać” osobom w strojach regionalnych, Strażakom, Orkiestrze, dekoratorkom, dzieciom sypiącym kwiaty i małym ministrantom procesyjnym, niosącym feretrony i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczcili Macierzyństwo Najświętszej Maryi Panny. Niech Ona sama odpłaci Wam po swojemu.

5.   Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiary na kościół. W tym tygodniu zapraszamy wyznaczone rodziny z Kunic. Polecajmy opiece Matki Bożej Dziekanowskiej wszystkie rodziny, które troszczą się o Jej Sanktuarium.

 

 

W naszym sanktuarium przez cały miesiąc październik przyjmujemy wypominki:

  1. Wypominki jednorazowe – będą czytane podczas procesji za zmarłych  oraz
    w na różańcu, który odprawiamy w listopadzie.
  2. Wypominki roczne – będą czytane w każdą niedzielę
    (z wyjątkiem Uroczystości, I Komunii św.,  odpustów parafialnych oraz rekolekcji), przed Mszą Św. o godz. 9.00 oraz 11.00. Za tych zmarłych będzie również odprawiana Msza Św. w Pierwszy Czwartek Miesiąca. Bardzo prosimy na kartach wyraźnie zaznaczyć przed którą Mszą Św. mają być czytane wypominki.
  3. Msza Św. za zmarłych w dniu zadusznym 2 XI 2017r.  będzie odprawiona o godz. 9.00 i 17.00. Prosimy by na kartach zaznaczyć o które godzinie mają być wypomniane dusze naszych drogich Zmarłych. 
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.