polski english français deutsch italiano nederlands
poniedziałek, 10 lipca 2023

13 Niedziela Zwykła

2.07.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA
  • · We wtorek– Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • · W czwartek ‑wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • · W sobotę ‑ wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

 

 

W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek i piątek spowiedź
w godz. 630 – 700 i 1700 – 1800.

W czwartek „Wieczór św. Jana Pawła II”. Po Mszy św. o godz. 1800 Godzina Święta ‑ od 1830 do 1930 ‑ następnie adoracja w ciszy i o 2000 Msza św. z kazaniem.

W piątek Litania do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem po Mszy św. porannej i wieczornej. Adoracja od godz. 1700 i po nabożeństwie wieczornym do godz. 2000.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji pracujących na roli, w sadach i ogrodach oraz o dobrą pogodę i urodzaje.. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; wtorek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; środa - Róża Matki Bożej Anielskiej; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; sobota - Róża Świętej Rity.

 

W sierpniu Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic przeprowadzą w naszej parafii akcję zbiórki elektrośmieci, która pozwoli na wsparcie misyjnych projektów Kościoła. Odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) będzie miał miejsce w piątek 4 sierpnia o godz. 900. Do tego czasu można składać zużyty sprzęt na parkingu obok figury św. Antoniego. W gablocie znajduje się plakat oraz szczegółowa lista rodzaju sprzętu podlegającego zbiórce.

 

Pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu +Grzegorza Wypychowskiego, +Marka Kowalika i +Wiesława Budacza. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 

Bóg zapłać za ofiary składane w różnej formie na rzecz parafii i Sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na dzisiejszą niedzielę i nadchodzący tydzień oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.