polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 19 lipca 2020

16 niedziela zwykła - Uroczystość Św. Marii Magdaleny

19.07.2020 r.

          Dziękujemy Księdzu Piotrowi Bieńkowi, proboszczowi nieodległych Pawlikowic, za przewodniczenie dzisiejszej sumie odpustowej z kazaniem. Księża Michalici stali się bliżsi naszej parafii, od kiedy do ich wspólnoty dołączył nasz parafianin, obecny ksiądz diakon Rafał Chorobik. W wielu parafiach i w naszej również praktykuje się po każdej Mszy świętej modlitwę do Św. Michała Archanioła, który w sposób szczególny patronuje księżom Michalitom. Jest to kolejna okoliczność, które pozwala nam przeżywać jedność wiary i wspólnie odnajdywać się w jednym Kościele Chrystusowym.

           Kalendarz liturgiczny:

  • · W poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
  • · W środę – święto św. Marii Magdaleny
  • · W czwartek – święto św. brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • · W piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • · W sobotę – święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących
  • · W niedzielę – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

           Dyżur różańcowy w intencji dobrego i owocnego przeżywania wakacji i urlopów z Panem Bogiem: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Św. Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

           W związku z przypadającym w tym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa zapraszam na poświęcenie pojazdów oraz błogosławieństwo kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę, 26.VII, po każdej Mszy świętej.

           Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

           Dziękujemy Państwu Młodym Klaudii Kalemba i Karolowi Zając za kwiaty w kościele i życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej na nowej drodze życia.

           Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i ubogacenie dzisiejszego odpustu: grupie osób, która zatroszczyła się o uporządkowanie ogrodu przy plebani i terenu wokół kościoła (Bogumiła i Bogusław Ślęczka, Aleksandra Gabryś, Agnieszka Waligóra, Elżbieta Hankus, Renata Bodura, Janina Luś, Joanna Godzik, Joanna Dudzik), panom, którzy skosili trawę (Leszek i Krzysztof Cygan) oraz służbie liturgicznej, szafarzom, panu kościelnemu i panu organiście, scholii, orkiestrze, pocztom sztandarowym OSP, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, osobom niosącym sztandary i feretrony oraz wszystkim uczestniczącym w Mszach świętych i procesji. Dziękujemy kapłanom: księdzu rodakowi Sławomirowi Półtorakowi, księdzu diakonowi Rafałowi Chorobikowi i księżom miejscowym. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za obecność, uczczenie naszej Patronki św. Marii Magdaleny i wspólną modlitwę.

           Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i owocnego odpustu.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.