polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 15 stycznia 2023

2 Niedziela Zwykła

15.01.2023 r.

W bieżącym tygodniu w dniach 18 – 25 stycznia przypada Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem:  „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”.

 

Kalendarz liturgiczny

 

  • We wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata
  • W czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • W sobotę – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 

Z okazji Dnia Babci, który przypada 21 I, wszystkim Babciom życzymy radości i zadowolenia z wnuków, wielu sił, zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji rodzin i mieszkańców naszej Parafii, a zwłaszcza wszystkich babć i dziadków: poniedziałek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Najświętszej Rodziny; czwartek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; piątek - Róża Świętego Józefa; sobota - Róża Matki Bożej Szkaplerznej.

 

Zapraszamy na Jasełka dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 przygotowane przez klasy I – III Szkoły Podstawowej w Dziekanowicach. W przyszłą niedzielę 22 I o tej samej porze wystąpią uczniowie z Nowej Wsi, a za dwa tygodnie 29 I uczniowie z Winiar.

 

Fundacja Małych Stópek przekazuje podziękowanie za dary składane w okresie świątecznym pod choinką przy naszym Sanktuarium. „Z całego serca pragniemy wyrazić wdzięczność za udział w akcji Paczuszka dla maluszka. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i wrażliwość na najbardziej potrzebujących. Dary złożone pod choinką zostały przekazane podopiecznym z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu Socjalizacyjnego przy ul. Źródlanej 17 w Krakowie.” Do tych podziękowań dołączamy podziękowanie dla pani Katarzyny Urbaniak za zorganizowanie i przeprowadzenie tej akcji dobroczynnej.

 

Dziękujemy panu Stanisławowi Burda za naprawienie wahadłowych drzwi do zakrystii i usprawnienie szklanych między kruchtą a kościołem oraz poprawienie umocowania barierek schodowych przy wejściu do kościoła.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium oraz ofiary kolędowe.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

Plan kolędy 16 – 23 I 2023

 

  1. Kunice-Kopce                                                                           16 I 2023      od godz. 900
  2.                                                         Sieraków Wieś                  18 I 2023      od godz. 900
  3.                                                         Zakowa                               19 I 2023      od godz. 900
  4. Granica-Sieraków;                      Nowa Wieś - Gaiska         21 I 2023      od godz. 900
  5. Dziekanka;                                    Winiary Górki                   23 I 2023      od godz. 900

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.