polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 18 września 2021

25 Niedziela Zwykła

19.09.2021 r. 

Kalendarz liturgiczny: 

  • · W poniedziałek ‑ wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • · We wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • · W środę – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • · W czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera
  • · W niedzielę – świętych męczenników Kosmy i Damiana

Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji zachęcamy z prasy religijnej i innych mediów katolickich.

Dyżur różańcowy o ducha odpowiedzialności za wypowiadane słowa i treści, zwłaszcza dla dziennikarzy i publicystów: poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; czwartek - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; sobota - Róża Świętej Faustyny.

Księża Michalici, którzy przeżywają w tym roku jubileusz 100-lecia zatwierdzenia Zgromadzenia, zapraszają w sobotę, 25 września, na „Michalickie Spotkanie Młodych”. Spotkanie dla dzieci, młodzieży i całych rodzin odbędzie się przy kościele w Pawlikowicach. W programie wydarzenia – organizowanego przez Zgromadzenie oraz Miasto i Gminę Wieliczka ‑ m.in. występ zespołów: „Małe TGD”, „Luxtorpeda”, NiemaGOtu”. Szczegółowy program na plakacie.

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce apeluje o udział w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się jutro, tj. w poniedziałek 20 IX w godzinach od 800 do 1200 w sali konferencyjnej UGiM Dobczyce. Należy mieć ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem.

Sołtys Anna Włodarczyk oraz Rada Sołecka serdecznie zapraszają mieszkańców wsi na zebranie wielskie, które odbędzie się 24 września o godz. 1800 w remizie OSP-Dziekanowice

Dzisiaj i w niedzielę za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na malowanie kościoła. Msze święte w tygodniu i w niedzielę aż do odwołania będą odprawiane w zabytkowym kościele świętej Marii Magdaleny i św. Mikołaja.

Dziękujemy Państwu Młodym Karolinie Wójtowicz i Alanowi Nowak za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej na nowej drodze życia.

Dziękujemy panom Dominikowi Szymoniak i Mateuszowi Kurzydym oraz tacie za udostępnienie nagłośnienia.

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium, składane w kościele i drogą elektroniczną na konto bankowe parafii.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej oraz Patronów: św. Marii Magdaleny i św. Mikołaja.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.