polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 20 marca 2022

3 Niedziela Wielkiego Postu

20.03.2022 r.

 

3  Niedziela Wielkiego Postu  ‑  20.03.2022

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W piątek (25.III) – uroczystość zwiastowania pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze święte o godz. 700, 900 i 1830 (po Drodze Krzyżowej). W tym dniu Papież Franciszek dokona poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Analogiczne akty poświęcenia będą podjęte w diecezjach i parafiach. Włączajmy my się także osobiście w wielką modlitwę Kościoła za Ukrainę i Rosję.                          

Jak co roku istnieje możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegającego na objęciu 9-cio miesięczną modlitwą jednego, anonimowego dziecka poczętego. Akt duchowej adopcji można podjąć w czasie Mszy świętej lub w domu na osobistej modlitwie. Przy wyjściach znajdują się ulotki i formularze deklaracji, które można zabrać do domu. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Drogi Krzyżowe w niedziele po Mszy św. o godz. 1100 i w piątki o godz. 1800.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1500.

 

Modlitwa Róż Różańcowych w intencji dzieci nienarodzonych: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża Świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej, sobota - Róża Świętego Jana Pawła II.

 

Na terenie naszej parafii przebywa aktualnie kilkadziesiąt osób z Ukrainy, które opuściły swój kraj na fali ucieczki przed okropnościami wojny i znalazły schronienie u naszych mieszkańców. Sytuacja jest dynamiczna i rozwojowa. Pomoc poszkodowanym bliźnim zza wschodniej granicy to nie tylko sprawa kilku czy kilkunastu rodzin, które udzieliły gościny przybyszom, ale to sprawa całej parafii. Na ostatnim zebraniu Rady Parafialnej powstał pomysł, by zorganizować lokalny wolontariat działający  przy parafii, którego zadaniem byłoby stworzenie punktu zbierania i wymiany informacji oraz monitorowanie pojawiających się potrzeb i szukanie odpowiednich form ich zaspokojenia. Stąd prośba o zgłaszanie się osób chętnych do zaangażowania się jako wolontariusze, gotowych poświęcić trochę swojego czasu i służyć np. tłumaczeniem, transportem, zbieraniem informacji i własnymi pomysłami na rzecz poszkodowanych. Druga prośba pod adresem mieszkańców, którzy przyjęli do siebie uchodźców, by zgłaszali się do parafii (w zakrystii lub kancelarii parafialnej) w celu ustalenia skali zjawiska i zakresu ewentualnego wsparcia.

 

Rekolekcje od 3 do 6 kwietnia będzie głosił znany w naszej parafii ewangelizator świecki – Pan Jan Budziaszek. Spowiedź parafialna – 6.IV.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na parafię i sanktuarium. W ubiegłą niedzielę składka na ogrzewanie wyniosła 10087 zł

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Wiesława Chlebdę. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.