polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 5 listopada 2023

31 Niedziela Zwykła

5.11.2013 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • W czwartek – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej, katedry biskupa Rzymu
  • W piątek– wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W sobotę ‑ wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – (11.XI) – narodowe święto niepodległości. Msze św. o godz. 700 i 1900. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.
  • W niedzielę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

 

Zapraszamy na Wieczór Maryjny w sobotę, 11 XI. O godz. 1800 ‑ Różaniec, 1830 – konferencja, 1900  – Eucharystia z procesją maryjną.

 

Różaniec za zmarłych z wypominkami dzisiaj o godz. 1530 , w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1730. W kolejne niedziele listopada będziemy modlić się za zmarłych na Różańcu o godz. 1530 bez czytania wypominków.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny: czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

 

Informacje na temat pielgrzymki do Medjugorie z okazji 23. rocznicy śmierci znanego franciszkanina O. Slavko Barbaricia, który wiele lat duszpasterzował w Medjugorie i tam zmarł, znajdują się w gablocie i w zakrystii.

 

Została zainstalowana kolejna grupa witraży. Dziękujemy ofiarodawcom: mieszkańcom wsi Kunice za ufundowanie witraża z tajemnicą „Śmierć Pana Jezusa na krzyżu”; Państwu Antoninie i Ludwikowi Dziewońskim z Dziekanowic za ufundowanie witraża kwiatowego z motywem konwalii i Państwu Elżbiecie i Zbigniewowi Hankus z Rudnika za ufundowanie witraża z tajemnicą „Zmartwychwstanie Pana Jezusa”. Dziękujemy także Państwu Barbarze i Zenonowi Krawczyk z Bieńkowic za refundację witraża z tajemnicą „Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu”. Ofiary cząstkowe składane na ten cel zostaną również ujęte zbiorowo na jednym z witraży.

 

Dziękujemy za ofiary złożone na cmentarzu w Dzień Wszystkich Świętych. Zebrana kwota wyniosła 8 695 zł, 35 gr i 6 Euro. Przy okazji prosimy o regularne uiszczanie opłat za groby i partycypowanie w ten sposób w kosztach utrzymania cmentarza, które są bardzo wysokie. Sam wywóz śmieci kosztuje ok. 50 000 zł rocznie. Apelujemy też, jeśli to możliwe, o zabieranie przynajmniej części zużytych zniczy ze sobą i utylizację w domu. Taka praktyka powszechniej stosowana stanowiłaby poważną oszczędność w wydatkach.

 

 

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na rzecz parafii i sanktuarium w kościele i na konto bankowe.

 

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.