polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 25 kwietnia 2021

4 Niedziela Wielkanocna

25.04.2021 r.

Obchodzimy IV. Niedzielę wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, podczas której przypada 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem “Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Pierwszy Światowy Dzień Modlitw o powołania obchodzony był 12 kwietnia 1964 r. z inicjatywy papieża Pawła VI. Módlmy się o głębokie, autentyczne przeżywanie Eucharystii, które zrodzi nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · Dzisiaj – święto św. Marka, Ewangelisty
  • · W środę – wspomnienie św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, prezbitera oraz bł. Hanny Chrzanowskiej
  • · W czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy a zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika
  • · W sobotę (1.V) ‑ wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

 

W piątek (30 IV) pierwsze nabożeństwo majowe z procesją po Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do udziału w "majówkach", w tygodniu po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 1830, w niedziele i uroczystości o godz. 1530. W czasie nabożeństw majowych będziemy modlić się za Ojca Świętego, Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje.

 

W sobotę (1 V) odwiedziny chorych od godz. 900. W przypadku chęci odłożenia wizyty w związku z pandemią, prosimy o taką informację w zakrystii lub telefonicznie. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie figury Świętego Józefa i Nabożeństwo I-sobotnie z Litanią Loretańską do NMP. Poświęcenia dokona Ks. Dziekan Józef Czarny.

 

W Raciborsku w tym dniu całonocne czuwanie z Maryją w sercu i różańcem w ręku w intencji Ojczyzny, zwłaszcza o ustanie pandemii – szczegóły na afiszu w gablocie.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji powołań. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętej Faustyny; wtorek - Róża Matki Bożej Różańcowej; środa - Róża Świętego Jana Pawła II; czwartek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; piątek - Róża Najświętszej Rodziny.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Niech Matka Boża i Święty Józef oraz święci Patronowie czczeni w tych dniach mają wszystkich – gości, parafian i solenizantów ‑ w swojej przemożnej opiece i wypraszają potrzebne łaski.

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.