polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 21 marca 2021

5 Niedziela Wielkiego Postu

21.03.2021 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W czwartek (25.III) – uroczystość zwiastowania pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze święte o godz. 700, 900 i 1800. Istnieje możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegająca na objęciu 9-cio miesięczną modlitwą jednego, anonimowego dziecka poczętego. Akt duchowej adopcji można podjąć w czasie Mszy świętej lub w domu na osobistej modlitwie.

 

Drogi Krzyżowe w niedziele po Mszy św. o godz. 1200 i w piątki o godz. 1800.

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1500.

 

Odwiedziny chorych z Komunią Świętą i posługą Spowiedzi w najbliższą sobotę, 27 III od godz. 900. Można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii chorych, którzy nie są odwiedzani co miesiąc, a chcieliby skorzystać z sakramentów przed Świętami.

 

Spowiedź przedświąteczna będzie miała miejsce w następujących dniach i godzinach:

- w Niedzielę Palmową (28 III) od godz. 1700 dopóki będą penitenci

- w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę (29, 30 i 31 III) 630-700; 1500-1800 z przerwą od 1600 do 1630 i od godz. 1900 dopóki będą penitenci. W dniach spowiedzi od godz. 1500  do 1800 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Przez ostatnie trzy dni od 1700 do 1800 będzie pomagał w spowiedzi ks. Przemysław – michalita.

 

Jutro, 22 marca, przypada 51. rocznica święceń kapłańskich Księdza Kanonika Jana Cendrzaka. Niestety uwieńczenie Złotego Jubileusz Kapłaństwa przyszło Księdzu Kanonikowi spędzać w szpitalu w Myślenicach po niefortunnym upadku, jaki przydarzył mu się w ubiegły wtorek. Otaczamy Księdza Kanonika naszą wspólnotową i osobistą modlitwą, aby jak najszybciej wrócił do pełni sił i zdrowia, a cierpienie, jakie znosi, przyniosło duchowe owoce w jego kapłańskim życiu i życiu naszej parafii. Jutro z inicjatywy parafian zostanie o godz. 1800  odprawiona Msza św. dziękczynna za Jubileuszowy Rok Kapłaństwa Księdza Kanonika Jana z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego oraz opiekę MB Dziekanowskiej.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji Księdza Kanonika Jana: poniedziałek - Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża Świętego Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; czwartek - Róża Najświętszej Rodziny; piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; sobota - Róża Świętego Józefa.

 

Dziękujemy paniom z Dziekanki, pani Sołtys Sierakowa i paniom Bernadetcie i Elżbiecie z Rudnika za przeprowadzenie zbiórki funduszu na kwiaty i światło do Bożego Grobu: z Dziekanki 590 zł, ze Zbyszkówki, Bani i od domów za dworem 1775 zł i z Rudnika 960 zł.

 

Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii i sanktuarium przekazywane na tacę, w kopertach i na konto parafialne.

 

Wszystkim obecnym i nieobecnym życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej i Świętego Józefa.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.