polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 14 lutego 2021

6 Niedziela Zwykła

14.02.2021 r.

Dziś przypada święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy oraz wspomnienie św. Walentego, biskupa i męczennika, patrona zakochanych. O miłości najpiękniej mówi Biblia, a są to słowa Boga, który jest Miłością i który pierwszy nas umiłował.

 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

 W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa (17 II), która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o godz. 700, 900 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły ‑ wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko 3 posiłki w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje formalnie od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku do końca życia. Tego dnia też rozpocznie się okres Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej 30 maja. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych Wielkiego Postu.  Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki o godz. 1800 i w niedziele po Mszy św. o godz. 1200. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 1500. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 Modlitwa Róż Różańcowych o łaskę dobrego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu: poniedziałek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; wtorek - Róża Świętej Faustyny; środa - Róża Matki Bożej Różańcowej; czwartek - Róża Świętego Jana Pawła II; piątek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; sobota - Róża Najświętszej Rodziny.

 Dzisiaj drugi dzień Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego. Dziękujemy za wczorajszy udział w modlitwie, szczególnie prowadzącym adoracje i zapraszamy dzisiaj od 1300 do 1600.

  Dziękujemy panom Adamowi Małota i Adamowi Kupiec za odśnieżanie parkingu po obfitych opadach śniegu.

 Bóg zapłać za ofiary na parafię i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy doświadczenia Bożej miłości i opieki Matki Bożej.

 

 

NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE   ‑   13 – 14 II 2021 r.

Niedziela 14 lutego

Godz. 1300 – 1400   ‑         dzieci i schola dziecięca, młodzież i schola młodzieżowa

Godz. 1400 – 1500   ‑         Róże Różańcowe i Apostolat Margaretka

Godz. 1500 – 1600   ‑         Akcja Katolicka i Rada Parafialna

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.