polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 21 maja 2023

7 Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21.05.2023 r.

Dzisiaj wraz z dziećmi III klasy radujemy się, że Chrystus Pan, wstępujący do nieba na prawicę Ojca, pozostaje z nami w sakramentalnych znakach, a do serc dzieci przychodzi po raz pierwszy w Sakramencie Eucharystii. Przez najbliższy tzw. Biały Tydzień dzieci I-Komunijne będą mogły w sposób uroczysty uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować Komunię św. przedłużając w ten sposób swoje dzisiejsze święto.

 

Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza w formie ofiary pieniężnej, jak również za czynne zaangażowanie w przygotowanie kościoła i całego otoczenia na dzisiejszą Uroczystość I Komunii Świętej. Przede wszystkim dziękujemy za podjęty przy współudziale wychowawców i nauczycieli trud wychowania dzieci i przekazanie im wiary. Księdzu Michałowi i pani Renacie - katechetce dziękujemy za przygotowanie uczniów do dzisiejszego wyjątkowego spotkania z Panem Jezusem w Eucharystii. Dziękujemy panu organiście i scholi za udział w próbach i oprawę wokalno-muzyczną, pani Agnieszce za wystrój kościoła i panu kościelnemu za koordynację i własny wkład w przygotowania.

 

      Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy
  • · W środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  • · We piątek– wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • · W sobotę – wspomnienie św. Pawła VI, papieża
  • · W niedzielę – uroczystość zesłania ducha Świętego oraz wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa

 

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 1530, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej. Od piątku odmawiamy na „majówkach” Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dzieci I-Komunijnych oraz młodzieży bierzmowanej i ich rodzin. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Najświętszej Rodziny; czwartek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; piątek - Róża Świętego Józefa; sobota - Róża Matki Bożej Szkaplerznej.

 

Spowiedź przed Bierzmowaniem w czwartek, 25 V o godz. 1630; w sobotę Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego i po niej modlitewne czuwanie; w niedzielę 28 V zapraszamy nie tylko kandydatów do Bierzmowania, ich rodziny i świadków ale także wszystkich chętnych na Eucharystię o godz. 1800, podczas której Jego Ekscelencja Ks. Bp Zdzisław Błaszczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

 

Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę dnia 17 czerwca br. Wyjazd o 600 rano. Zapisy w zakrystii.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Gościom i parafianom, a szczególnie wszystkim Mamom ‑ z okazji przypadającego 26 maja ich święta ‑ życzymy wielu sił, zdrowia, szczęścia i radości oraz błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.