polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 4 kwietnia 2021

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

4.04.2021 r.

                    Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!

                    Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!

 Dzisiaj, jutro i za tydzień możliwość przyjęcia Komunii Świętej przed zakrystią na początku każdej Mszy św., czyli o godz. 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200 i 1600.

 W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – na każdej Mszy św. od 700 do 1200 zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu podczas adoracji po Komunii św.; po południu będzie to miało miejsce w czasie nabożeństwa o godz. 1500, które rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego i zakończy Różańcem.

 Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia, przypada Wieczór Maryjny, na który składać się będzie Godzina Święta o godz. 1500, Eucharystia o godz. 1600 i po niej procesja Maryjna.

 Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego – w tygodniu na Mszy św. wieczornej, dzisiaj i jutro na Mszy św. o godz. 1200.

 Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża Świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża Świętego Jana Pawła II.

 Z racji Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek (9 IV) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy panom za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, paniom za aranżacje kwiatowe, Księdzu Michałowi za koordynację. Dziękujemy panu kościelnemu i panu organiście, scholi za bogatą oprawę wokalną, orkiestrze za oprawę muzyczną oraz służbie liturgicznej za przygotowanie i udział w liturgii. Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili modlitewne czuwania na adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim i uczestniczyli w nich w kościele i przez Internet. Dziękujemy włączającym się czynnie do udziału w Procesji Rezurekcyjnej.

 Bóg zapłać za dary składane przy okazji święcenia pokarmów. Dziękujemy Akcji Katolickiej za dystrybucję tychże darów na rzecz potrzebujących oraz tym, którzy podjęli się rozwiezienia paczek do parafian. Dziękujemy osobom odpowiedzialnym za przygotowanie poszczególnych punktów święceń pokarmów oraz panom służącym pojazdami w czasie przemieszczania się do nich. Dziękujemy Domowi Chleba za ciasto na stół wielkanocny.

 Bóg zapłać za składane i nadsyłane życzenia. Ze swej strony życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.