polski english français deutsch italiano nederlands
poniedziałek, 18 kwietnia 2022

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

17.04.2022 r.

                    Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!

                    Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!

 

Msze święte dzisiaj i jutro o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Nieszpory na zakończenie Triduum Paschalnego – dzisiaj o godz. 1530.

 

W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – na każdej Mszy św. zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu; po południu będzie to miało miejsce w czasie Godziny Miłosierdzia o godz. 1500, która rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego – w tygodniu po Mszy św. wieczornej, dzisiaj i jutro po Mszy św. o godz. 1100.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Świętego Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Z racji Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek (22 IV) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy panom Mirosławowi, Jerzemu, Tomaszowi, Pawłowi, Tomaszowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, paniom Agnieszce i Beacie za aranżacje kwiatowe. Dziękujemy panu kościelnemu i panu organiście, scholi za oprawę wokalną, orkiestrze za oprawę muzyczną, służbie liturgicznej za przygotowanie i udział w liturgii. Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili modlitewne czuwania w czasie adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim oraz uczestniczyli w nich. Dziękujemy strażakom czuwającym przy Grobie Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie do udziału w Procesji Rezurekcyjnej.

 

Bóg zapłać za jałmużnę wielkopostną w skarbonkach i za dary składane przy okazji święcenia pokarmów. Dziękujemy Akcji Katolickiej za dystrybucję tychże darów na rzecz potrzebujących oraz tym, którzy podjęli się rozwiezienia paczek do parafian. Dziękujemy osobom odpowiedzialnym za przygotowanie poszczególnych punktów święceń pokarmów oraz panom przewożącym księdza. Dziękujemy panu Janowi za dostarczenie słodkości na plebanię i pani Eli za przygotowanie świątecznych potraw na stół wielkanocny.

 

Bóg zapłać za składane i nadsyłane życzenia. Ze swej strony życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! 

 

Pomoc dla Ukrainy

Zgodnie z rozeznaniem aktualnej sytuacji na wschodniej granicy,  jest organizowana w naszej parafii zbiórka rzeczy, które zostaną dostarczone do punktu przyjmującego uchodźców w Medyce (lub innej miejscowości). Spis najbardziej potrzebnych artykułów przedstawia się następująco:

 • Odzież termoaktywna
 • Najzwyklejsze klapki
 • Skarpetki
 • Żele pod prysznic
 • Maszynki, pianki do golenia
 • Szczotki, grzebienie
 • Opatrunki, bandaże
 • Soki i soczki w kartonach  (małe i duże)
 • Musy w tubkach
 • Zupy błyskawiczne (mogą być chińskie)
 • Płatki, chrupki do mleka
 • Batony, słodycze
 • Karma dla zwierząt

 

Przyjmowanie darów przed i po Mszy świętej porannej i wieczornej (Msze święte o godzinie 7:00 i 18:00). Fakt przybycia Trzeba zgłosić w zakrystii.

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.