polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 19 stycznia 2020

2 Niedziela Zwykła

19.01.2020 r.

           W bieżącym tygodniu przypada w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o pragnieniu Chrystusa wyrażonym w modlitwie: aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał (J 17,21).

 Kalendarz liturgiczny:

  •  We wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • W piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • W sobotę – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA
  • W niedzielę – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

           Modlitwa Róż Różańcowych za pasterzy Kościoła, zwłaszcza w intencji Księdza Biskupa Nominata Zdzisława Błaszczyka oraz o jedność chrześcijan: poniedziałek - Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża św. Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; czwartek - Róża Najświętszej Rodziny; piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; sobota - Róża Św. Józefa.

  Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi dzisiaj (19.I) o godz. 1200 (po Mszy św. o godz. 1100).

  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1600 będzie gościł chór z Brzezia; po Mszy św. krótki koncert kolęd w ich wykonaniu z towarzyszeniem instrumentalistów. Zapraszamy na kolędowanie.

  W przyszłą niedzielę z kolei koncert w wykonaniu orkiestry z Nowej Wsi.

  W sobotę, 25.I, w Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, nasz rodak, ks. Zdzisław Błaszczyk, zostanie konsekrowany na biskupa pomocniczego diecezji Rio de Janeiro w Brazylii. Dokładnie w tym samym czasie odprawimy w naszym Sanktuarium Mszę św., aby łączyć się duchowo i dziękować Bogu za to wydarzenie. Eucharystia rozpocznie się o godz. 1230 (w Rio de Janeiro o godz. 830). Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Księdzu Biskupowi Zdzisławowi zostanie przekazany List gratulacyjny w imieniu całej parafii, którego treść zamieszczona została w Biuletynie.

  Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 17 stycznia mianował Księdza Pawła Odziomka Duszpasterzem Strażaków Gminy i Miasta Dobczyce. Gratulujemy zarówno Księdzu Pawłowi w związku z powierzoną mu zaszczytną funkcją na szczeblu Miasta i Gminy, jak i strażakom, którzy będą mieli zapewnioną duchową opiekę.

  Bóg zapłać za ofiary składane w kościele i przy okazji kolędy.

 

Plan wizyty duszpasterskiej:

 21.I          od godz. 8:30 – Sieraków Wieś

 

      Zapowiedzi      2/20             19 – 26.I.2020 r.

Jarosław Adamczyk, s. Jana i Elżbiety, zam. Rzeszotary

Natalia Łyżczarz, c. Marka i Bernadetty, zam. Dziekanowice

 

Ekscelencjo, Czcigodny Księże Biskupie

        Parafia Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach przeżywa wielką radość i głębokie wzruszenie, płynące z faktu wyniesienia Czcigodnego Księdza do godności biskupiej, w której zawiera się pełnia kapłaństwa oraz sukcesja apostolska. Wszyscy jesteśmy niezmiernie dumni, że nasza wspólnota wydała tak znakomitego kapłana.

        Niedawno, 11 października 2019 r., z okazji Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa dziękowaliśmy Bogu i Matce Najświętszej za dar Twojego powołania, które dziś tak wspaniale owocuje na ziemi brazylijskiej.

        W dniu uroczystej konsekracji Jego Ekscelencji - 25 stycznia 2020 r. w Rio de Janeiro - będziemy łączyć się duchowo z tą Uroczystością, sprawując tu, w Sanktuarium Macierzyństwa NMP, dziękczynną Eucharystię i wypraszając u Boga przez orędownictwo naszej Patronki potrzebne łaski dla Księdza Biskupa na progu nowej misji w Kościele. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo, obfitość darów Ducha Świętego i szczególną opiekę Matki Bożej Dziekanowskiej oraz pełny udział w charyzmacie św. Pawła Apostoła, zawarty w słowach: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4, 13).

        Ekscelencjo Księże Biskupie, w imieniu całej parafialnej wspólnoty – duszpasterzy i wiernych ‑ składamy serdeczne gratulacje, gorąco pozdrawiamy oraz oczekujemy na spotkanie i apostolską posługę w rodzinnej parafii.

 

Dziekanowice, 19.01.2020 r.                                                Rada Parafialna

 

 

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.