polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 30 kwietnia 2023

4 Niedziela Wielkanocna

30.04.2023 r.

Obchodzimy IV. Niedzielę wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, podczas której przypada 60. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem “Powołani w Kościele”. Jesteśmy powołani do wiary dającej świadectwo, która silnie łączy życie łaską /…/ z apostolstwem w świecie – czytamy w Orędziu papieża Franciszka na ten dzień. Módlmy się o taką wiarę, rodzącą nowe powołania do służby w Kościele.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek (1.V) ‑ wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  • · We wtorek (2 V)– wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
  • · W środę (3 V) – uroczystość najświętszej maryi panny królowej polski, głównej patronki Polski. Msze św. jak w niedziele: o godz. 700, 900, 1100 i 1600.
  • · W czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika - święto patronalne strażaków
  • · W piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  • · W sobotę – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba

 

Dzisiaj pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o godz. 1530.

Zachęcamy do udziału w "majówkach", w tygodniu po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 1830, w niedziele i uroczystości o godz. 1530. W czasie nabożeństw majowych będziemy modlić się za Ojca Świętego, Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje.

 

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek i piątek spowiedź w godz. 630 – 700 i 1700 – 1800.

W czwartek zapraszamy na Wieczór św. Jana Pawła II. Po Eucharystii o 1800 Godzina Święta z Litanią do Matki Bożej, następnie od 1930  adoracja w ciszy i o 2000 Msza św. z kazaniem.

W piątek Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i przed wieczorną. Od godz. 1700 adoracja; o 1800 Litania do Serca Pana Jezusa i bezpośrednio po niej Eucharystia; następnie nabożeństwo majowe i adoracja do godz. 2000.

W sobotę Litania do Matki Bożej po Mszy porannej i możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych. Odwiedziny chorych od godz. 900. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1740. O godz. 1800 Msza św. i Nabożeństwo I-sobotnie z Litanią Loretańską.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji powołań. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętego Jana Pawła II; wtorek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; czwartek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; piątek - Róża Najświętszej Rodziny.

 

W niedzielę 14 V Procesja na z Wawelu na Skałkę z relikwiami św. Stanisława BM. Organizowany jest wyjazd busem o godz. 730 z parkingu. Mile widziane stroje regionalne do niesienia obrazu MB Dziekanowskiej. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Niech Matka Boża i Święty Józef oraz święci Patronowie czczeni w tych dniach mają wszystkich – gości, parafian, i solenizantów ‑ w swojej przemożnej opiece i wypraszają potrzebne łaski.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.