polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 21 maja 2023

6 Niedziela Wielkanocna

14.05.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek – wspomnienie bł. Zofii z Maciejowskich Czeskiej, zakonnicy
  • · We wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
  • · W czwartek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera
  • · W niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia pańskiego

 

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 1530, w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

 

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W te dni rozpoczniemy nabożeństwo symboliczną procesją kolejno do figury św. Józefa, ołtarza św. Antoniego i Krzyża misyjnego z modlitwą i pokropieniem wodą święconą.

 

W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700 i kontynuacja po nabożeństwie majowym do godz. 2000.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci z rodzicami gromadzą się przed kościołem o godz. 1045. Prosimy, by wierni nie zainteresowani bezpośrednio tą uroczystością wybrali inną godzinę Mszy św. W tym dniu będzie także Msza św. w kościele zabytkowym o godz. 1900.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę za pasterzy naszej archidiecezji, księży rodaków z Ks. Bpem Zdzisławem, kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej parafii Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętej Rity; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża Świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża Świętego Jana Pawła II; sobota - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju.

 

Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 17.06.2023 r. W programie Jasna Góra i Sanktuarium Krwi Chrystusa. Wyjazd o godz. 600, zapisy w zakrystii.

 

W kościele pojawił się kolejny tryptyk witraży: tajemnice „Cierniem ukoronowania” i „Niesienia krzyża” z ornamentyką kwiatową pośrodku. Dziękujemy serdecznie fundatorom, którymi są odpowiednio: Monika, Janusz i Jan Łyżczarz z Rodziną Polok, Rodzina Misiorków z Sierakowa oraz Urszula i Andrzej Chorobik z Bieńkowic. Wspólna fundacja dzieci
I-Komunijnych i młodzieży bierzmowanej z ubiegłego roku oraz Róż Różańcowych zostanie przypisana do tajemnicy „Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu” lub innej, która jeszcze nie ma swojego fundatora. Odpowiedni napis pojawi się na wybranym witrażu. Fundacja zbiorowa ofiarodawców, którzy składali datki do skarbon, zostanie przypisana witrażowi z ornamentyką kwiatową między postaciami św. Maksymiliana i bł. Pauliny Jaricot - również tam pojawi się odpowiednia inskrypcja. Kilka już istniejących witraży z tajemnicami różańcowymi lub ornamentyką kwiatową nie ma jeszcze swojego fundatora. Gdyby ktoś miał życzenie dołączenia do grona fundatorów, to prosimy o kontakt.

 

Wychodząc z kościoła można złożyć podpis na wyłożonych listach popierający Inicjatywę Ustawodawczą „Chrońmy dzieci”. Chodzi o ochronę dzieci przed seksualizacją szeroko komentowaną na antenie telewizji.

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium, składane na tacę bądź konto parafialne.

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.