polski english français deutsch italiano nederlands
poniedziałek, 29 maja 2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28.05.2023 r.

Veni Creator Spiritus    – O Stworzycielu Duchu przyjdź…

Dzisiaj młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania na Mszy św. o godz. 1800. Prośmy o łaski i dary Ducha Świętego dla szafarza - Ks. Bpa Zdzisława, kandydatów i ich rodzin oraz dla całej wspólnoty parafialnej. Wszystkich chętnych zapraszamy na tę Uroczystość.

 

      Kalendarz liturgiczny:

 

  • W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła i wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy ‑‑ Msze święte o godzinie 700, 900 i 1800.
  • W środę –  Święto Nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych z procesją
  • W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz wspomnienie św.  Justyna, męczennika – rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych (w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 1530). W tym dniu modlimy się za dzieci. Życzymy im dużo radości, miłości, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej wraz z Patronami i Aniołami Stróżami.
  • W sobotę – wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy
  • W niedzielę – uroczystość najświętszej Trójcy oraz wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.

 

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W czwartek i piątek spowiedź w godz. 630–700 rano; po południu w czwartek 1700‑1800,
w piątek 1630–1800 (będzie to zarazem spowiedź dzieci i rodziców przed Rocznicą I Komunii Świętej).

W czwartek zapraszamy na Wieczór św. Jana Pawła II. Po Eucharystii o 1800 Litania do Serca Pana Jezusa i Godzina Święta, następnie od 1930  adoracja w ciszy i o 2000 Msza św. z kazaniem i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.

W piątek od godz. 1630  adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie; o godz. 1800 Eucharystia, po niej nabożeństwo czerwcowe i kontynuacja adoracji do godz. 2000. Litania do Serca Pana Jezusa także po Mszy św. porannej.

W sobotę Litania do Matki Bożej po Mszy porannej i możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych. Odwiedziny chorych od godz. 900. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1740. O godz. 1800 Msza św. i po niej Nabożeństwo I-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z Litanią do Serca Pana Jezusa i Litanią Loretańską, częścią Różańca św. i rozważaniem.

 

Rocznica I Komunii Świętej będzie obchodzona w najbliższą niedzielę 4 VI o godz. 1100. Spowiedź dzieci i rodziców przed Rocznicą w piątek (2 VI) od godz. 1630.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży. Harmonogram: poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

Procesja Bożego Ciała, która będzie miała miejsce 8 VI po Mszy św. o godz. 1100, pójdzie trasą jak w ubiegłym roku. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy: strażaków, Akcję Katolicką, młodzież bierzmowaną z rodzicami i rodziców dzieci I-Komunijnych.

 

Dziękujemy rodzicom i młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza, udekorowanie świątyni we współpracy z panią Agnieszką Waligóra, przystrojenie otoczenia oraz zadbanie o czystość wewnątrz i na zewnątrz kościoła.

 

Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii i sanktuarium składane w kościele i na konto parafialne.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych darów Ducha Świętego, błogosławieństwa Bożego oraz opieki NMP Matki Kościoła.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.