polski english français deutsch italiano nederlands

Nowenna do św. Judy Tadeusza

                             patrona spraw trudnych i beznadziejnych

+ W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen

Święty Judo Tadeuszu, Apostole Jezusa Chrystusa, pozdrawiam Cię przez Najświętsze Serce Jezusa. Przez to Serce cześć Bogu oddaję i dziękuję za wszystkie łaski Tobie udzielone. Upadając przed Tobą, pokornie Cię proszę, abyś spojrzał na mnie łaskawie i wysłuchał mojej prośby, o którą Ciebie proszę (proszę wymienić tę prośbę).
Bóg udzielił Ci łaski pomagania człowiekowi w jego najtrudniejszych momentach życia i sprawach, z którymi się boryka. Przyjdź więc – proszę – z pomocą. W moim życiu tyle zwątpień i słabości, niewierności i odejść od Boga. Wiem, że niczym sobie nie zasłużyłem na tę łaskę, bo żyję w grzechu, pochwalam zło i jemu hołduję.
Proszę jednak, wysłuchaj mojego błagania bez względu na moje życie i to, co jest w nim złe. Będę wychwalał miłosierdzie Boże, a Tobie obiecuję, że przez CAŁE MOJE ŻYCIE pozostanę Twoim czcicielem i mam nadzieję, że kiedyś, w niebie, podziękuję Ci za Twoje wstawiennictwo.

Święty Judo Tadeuszu, patronie i powierniku spraw trudnych przed tronem Miłosierdzia Bożego, módl się za nami (3x)

Święty Apostole, wierny przyjacielu Jezusa, Kościół podaje Cię za patrona spraw trudnych i beznadziejnych, patrona tych, którzy stracili już nadzieję na rozwiązanie swoich spraw i problemów. Wstaw się za mną u Boga; przyjdź z pomocą w mojej potrzebie, abym – otrzymawszy łaskę – mógł razem z Tobą wielbić Boga i dziękować Mu za Jego dobroć.
Przyrzekam Ci, święty mój patronie, że zachowam głęboko w sercu pamięć o tej łasce i przez całe moje życie nie przestanę czcić Ciebie jako szczególnego mojego patrona i opiekuna. Będę też zachęcał innych, by uciekali się do Boga za Twoim wstawiennictwem i z Twoją pomocą.
Przychodzę do Ciebie z wielką pokorą i ufnością, by z głębi mojego serca wołać do Ciebie. Wejrzyj na mnie łaskawie, proszę.
Wiem, że nie zostawisz mnie i nie opuścisz i nie pozwolisz, bym odszedł od Ciebie niepocieszony. Wejrzyj na moją prośbę, zmiłuj się nade mną i wstaw się za mną u Boga, któremu wierny byłeś i cieszysz się oglądaniem Go twarzą w twarz.
Amen
ułożył Paweł Piotrowski
IMPRIMATUR Kurii Metropolitalnej w Krakowie
nr 2394/2008
ks. bp Józef Guzek (wikariusz generalny)
ks. Kazimierz Moskała (kanclerz Kurii)
ks. prof. Tomasz Jelonek (cenzor)

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.