polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 29 listopada 2020

1 Niedziela Adwentu

29.11.2020 r.

          Zapraszamy na Nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 1530. Ostatni Różaniec za zmarłych o godz. 1500.Wieczorem o 1900 modlitwa i błogosławieństwo w kościele dla rozpoczynających 33 dniowe przygotowanie do oddania życia Jezusowi przez ręce Maryi (https://www.oddanie33.pl).

          Roraty w naszym kościele w dni powszednie adwentu o godz. 1800. Zapraszamy do udziału w kościele i przez transmisję internetową.

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła
  • W środę – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera
  • W czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • W piątek ‑ wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • W niedzielę ‑ uroczystość św. Mikołaja, biskupa, patrona zabytkowego kościoła i naszej parafii. Suma odpustowa w kościele romańskim o godz. 1200, którą odprawi i kazanie wygłosi Ks. dr Tomasz Bajer, długoletni wikariusz w Wieliczce, a obecnie wikariusz w Parafii Św. Wojciecha w Krakowie - Bronowicach. Wszystkie pozostałe Msze święte w nowym kościele.

          W I czwartek miesiąca spowiedź rano 630 – 700 i po południu 1700 – 1800. Po Mszy o 1800 Godzina Święta, następnie cicha adoracja i Msza św. o godz. 2000 z kazaniem w ramach Wieczoru Jana Pawła II.

           W I piątek po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Spowiedź jak w I czwartek.

           W I sobotę:   1) zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. godz. 700; 2) nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę, 19.XII przed Świętami; 3) po Mszy wieczornej Nabożeństwo I-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

          Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w zakrystii świece "Caritas" Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone w całości na potrzeby parafii.

          Modlitwa Róż Różańcowych w intencji dzieci narodzonych i nienarodzonych, by mogły wzrastać  i rozwijać się, a wcześniej przyjść na świat w atmosferze miłości, akceptacji i obdarowania: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża świętej Faustyny.

           W Raciborsku nocne czuwanie na modlitwie różańcowej za kapłanów w sobotę 5/6 grudnia (szczegóły na afiszu).

           Dziękujemy panu Pawłowi Nowakowi za prace w prezbiterium związane z ukryciem niepotrzebnej na chwilę obecną instalacji.

          Dziękujemy także paniom Janinie Molendys i Danucie Załubskiej za uplecenie wieńca adwentowego, panu Mirosławowi Molendys za dostarczenie zieleniny oraz panom Mirosławowi Włodarczykowi z synem i Markowi Błaszczykowi za zawieszenie wieńca w kościele.

 

          Bóg zapłać za ofiary na fundusz dla ubogich w kopertach w łącznej wysokości 1290 zł, co z połową składki czyni kwotę ponad 3000 zł. Środki te zostaną w porozumieniu z Akcją Katolicką rozdysponowane przed Świętami dla potrzebujących. Bóg zapłać także za pozostałe ofiary na rzecz parafii i sanktuarium.

 

Pozostańcie w zdrowiu, zanieście pozdrowienie Waszym bliskim, a błogosławieństwo Boże i opieka Matki Najświętszej niech Wam zawsze towarzyszy.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.