polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 28 listopada 2020

34 Niedziela zwykła - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020.

          Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
    i wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej
  • We wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
  • W środę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

 

          Z racji dzisiejszej Uroczystości po każdej Mszy św. oddajemy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa siebie, parafię, Kościół i wszystkich ludzi Aktem poświęcenia i Litanią do Serca Pana Jeusa. Nieszpory ku czci Chrystusa Króla ‑ dzisiaj o godz. 1530. Różaniec za zmarłych o godzinie 1500.

           W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy do udziału w "Roratach", czyli Mszach świętych adwentowych ku czci NMP. Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 1800.

           Modlitwa Róż Różańcowych o autentyczne królowanie Jezusa w sercach wierzących, w szczególności w intencji ministrantów, lektorów, szafarzy i ich rodzin: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Św. Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

          W związku z pandemią nie będzie w Adwencie kursu przedmałżeńskiego w Dobczycach.

           W najbliższą niedzielę (29.XI ‑ I niedziela Adwentu), rozpoczyna się ogólnopolskie dzieło 33-dniowego przygotowania do zawierzenia życia Panu Jezusowi prze ręce Maryi. Zakończy się ono Aktem zawierzenia 1 stycznia 2021 r. Można włączyć się w to dzieło klikając w podany link: https://www.oddanie33.pl/

           Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zwraca się z prośbą o oddawanie osocza przez ozdrowieńców, którzy przebyli chorobę Covid-19.

           Fundacja Mk 12,31 zaprasza na świąteczny kiermasz na rzecz Rodziny z Kunic, w niedzielę 29.11.2020 od godz. 830 w Gdowie naprzeciwko kościoła (szczegóły na afiszu).

           Dziękujemy Panu Bogusławowi Ślęczka z synem za uformowanie wszystkich lip wokół starego kościoła poprzez podcięcie dolnych gałęzi, co zapewni lepszą widoczność i estetykę. Dziękujemy też Panu Leszkowi Cygan z synem za systematyczne koszenie trawy.

           Bóg zapłać za ofiary na parafię i sanktuarium.

 

Wszystkim obecnym i pozostającym w domach życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i pokoju przy Sercu Pana Jezusa Króla Wszechświata oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.