polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 7 listopada 2020

32 Niedziela zwykła

8.11.2020 r.

          Dzisiaj dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.

           Od wczoraj kolejne obostrzenia sanitarne – w świątyni może przebywać 1 osoba na 15 m2, co w naszym kościele daje liczbę maksymalnie 30 osób. Prosimy także o przestrzeganie pozostałych zaleceń: zakrywanie ust i nosa, dystans, dezynfekcja.

 Kalendarz liturgiczny: 

  • W poniedziałek – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej, katedry biskupa Rzymu
  • We wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – (11.XI) – narodowe święto niepodległości. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych. Msze św. o godz. 700, 900 i 1900.
  • W czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • W piątek ‑ wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  • W niedzielę – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

           Różaniec za zmarłych ‑ zwłaszcza objętych modlitwą tegorocznych wypominków rocznych i jednorazowych oraz Mszy zbiorowych ‑ w kolejne niedziele listopada o godz. 1530

          Dyżur Róż Różańcowych w intencji poszanowania wartości religijnych i patriotycznych w naszej Ojczyźnie: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Św. Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

          W środę, 11.XI, Wieczór Maryjny. O godz. 1800 ‑ konferencja, 1830 – Różaniec, 1900  – Eucharystia w intencji Ojczyzny z procesją maryjną. Chociaż w małej liczbie w kościele, módlmy się także w domach, aby Matka Boża czuwała nad naszą Ojczyzną i zachowała ją w swojej opiece.

           Bóg zapłać za zbiórkę w ubiegłą niedzielę na utrzymanie cmentarza, która dała sumę 1293 zł oraz za wszystkie ofiary na parafię i sanktuarium.

Wraz z błogosławieństwem życzymy wszystkim obecnym w kościele i pozostającym w domach wiele sił, zdrowia, miłości bliźniego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.