polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 31 października 2020

31 Niedziela Zwykła - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1.11.2020

 Wszystkie cmentarze w Polsce są zamknięte do 2.XI włącznie.

       Kalendarz liturgiczny:

  •  Dzisiaj – uroczystość wszystkich świętych (1.xi). Porządek Mszy świętych – 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200 i 1600. Tam, gdzie była zaplanowana Msza św. koncelebrowana, druga intencja przechodzi na następną dodatkową Mszę świętą. O godz. 1400 Nieszpory, po nich modlitwy za zmarłych tutaj w kościele z podziałem na pięć stacji i czytaniem Wypominków jednorazowych. O godz. 1900 Różaniec za zmarłych również w kościele. 
  • W poniedziałek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych –Dzień Zaduszny (2.XI). Msze święte o godz. 700, 900 i 1800. Msze święte zbiorowe za naszych bliskich zmarłych o godz. 900 i 1800  (kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Decyzja o Procesji do grobów przy starym i nowym kościele będzie ogłoszona jutro na Mszy świętej. Różaniec za zmarłych o g. 1730.
  • W środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

 

Wypominki roczne czytane są w każdą niedzielę – jedna część przed Mszą św. o godz. 900, druga przed Mszą o godz. 1100. Msza św. w intencji wypominanych w rocznych Wypominkach w pierwsze czwartki miesiąca (najbliższa 5.XI o godz. 700). Wypominki jednorazowe czytane są w czasie Nabożeństwa o godz. 1400 1.XI oraz podczas Różańca za zmarłych odmawianego do 8 listopada włącznie (2-7.XI o godz. 1730; 8.XI o godz. 1530).

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w Nabożeństwach Różańcowych w październiku i prowadzącym Różaniec oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na dzieci odmawiające w październiku Różaniec w kościele lub w domu i posiadające kolorowankę czekają drobne upominki u  Pani Katechetki

Ofiary na utrzymanie cmentarza parafialnego, które miały być zbierane dzisiaj na cmentarzu, będą zbierane przy kościele po Mszach świętych..

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji tych, którzy oddali życie za Ojczyznę: piątek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 630 do 700 oraz od 1645 do 1800W I czwartek „Wieczór św. Jana Pawła II”: 1830-1930  Godzina Święta (prowadzona przez obrońców życia), następnie cicha adoracja. O godz. 2000 Eucharystia z błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II. W I piątek po Mszach świętych Litania do Serca Pana Jezusa. W I sobotę zmianka tajemnic różańcowych o godz. 700; odwiedziny jedynie tych chorych, którzy zgłoszą chęć przyjęcia księdza z Panem Jezusem w tym miesiącu ‑ od godz. 900. Wieczorem Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z odmówieniem aktu poświęcenia rodziny Sercu Matki Bożej i Nabożeństwo I-sobotnie po Mszy św.

W związku z bardzo dużym codziennym przyrostem zakażonych, od tego tygodnia dla bezpieczeństwa penitentów spowiedź będzie miała miejsce w konfesjonałach otwartych i w kaplicy vis a vis zakrystii. Po każdej spowiedzi będzie dezynfekcja kratek konfesjonału.

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Wszystkim życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.