polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 24 października 2020

30 Niedziela Zwykła - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

25.10.2020

      Dziękujemy dziś Bogu za poświęcenie naszego kościoła, w którym możemy gromadzić się na Eucharystii i wznosić ku Bogu nieustanny hymn chwały.

       Kalendarz liturgiczny: 

  • Dzisiaj – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego
  • W środę ‑ święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  •  W niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych (1.XI). Porządek Mszy świętych – 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200 i 1600. Tam, gdzie była zaplanowana Msza św. koncelebrowana, druga intencja przechodzi na następną dodatkową Mszę świętą. O godz. 1400 Nieszpory, po nich Procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych na cmentarzu z kazaniem przy V stacji przy krzyżu. Jest prośba , by w procesji przemieszczała się jedynie asysta, a wszyscy pozostali uczestniczyli z zachowaniem dystansu, przy grobach zmarłych. Dzięki nagłośnieniu modlitwy powinny być słyszane w dużym promieniu. Wieczorem o 1900 na cmentarzu Różaniec za zmarłych wg podobnych zasad.
  •  W poniedziałek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych –Dzień Zaduszny (2.XI). Msze święte o godz. 700, 900 i 1800. Msze święte zbiorowe za naszych bliskich zmarłych będą w tym dniu o godz. 900 i 1800  (kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej). Po Mszy św. o godz. 900 Procesja do grobów przy starym i nowym kościele z modlitwami przy 5 stacjach za zmarłych. Różaniec o g. 1730.

       Wypominki roczne czytane są w każdą niedzielę – jedna część przed Mszą św. o godz. 900, druga przed Mszą o godz. 1100. Msza św. w intencji wypominanych w rocznych Wypominkach w pierwsze czwartki miesiąca (najbliższa 5.XI o godz. 700). Wypominki jednorazowe czytane są w czasie Procesji na cmentarzu (1 i 2 XI) oraz podczas Różańca za zmarłych odmawianego do 8 listopada włącznie (2-7.XI o godz. 1730; 8.XI o godz. 1530). Bóg zapłać za ofiary wypominkowe.

       Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o godz. 1530, w dni powszednie o 1730. Koronka do Miłosierdzia o godz. 1715.

      W dzień Wszystkich Świętych (1.XI) Duszpasterska Rada Parafialna i Akcja Katolicka będą zbierać ofiary na utrzymanie cmentarza parafialnego.

      Będziemy wdzięczni za zadbanie o groby księży na cmentarzu i przy kościele.

     Rodziców dzieci I-Komunijnych zapraszamy na spotkanie w środę, 28.X po wieczornym nabożeństwie w sprawie terminu I Komunii Świętej.

      Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili Różaniec w ubiegłym tygodniu.

   Róże Różańcowe prosimy o modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1715 w intencji zmarłych: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity, czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej, piątek - Róża świętej Faustyny, sobota - Róża Matki Bożej Różańcowej.

      Można składać Wypominki roczne i jednorazowe w zakrystii lub na plebanii oraz intencje za zmarłych na Msze zbiorowe w Dzień Zaduszny o godz. 900 i 1800.

           Bóg zapłać za ofiary przekazywane na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.