polski english français deutsch italiano nederlands
sobota, 17 października 2020

29 Niedziela Zwykła

18.10.2020

Dzisiejsza niedziela inauguruje w całym Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: Oto ja, poślij mnie. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

    Dziękujemy wolontariuszom Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego za wspólną z nami modlitwę, świadectwo oraz konkretne i realne przybliżenie sprawy misji w Kościele powszechnym.

 Kalendarz liturgiczny:

 Dzisiaj – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia

  • We wtorek – uroczystość św. jana kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • W środę ‑ wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  • W czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  • W niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła własnego

           Aktualnie w czerwonej strefie obowiązuje zasada, by na jedną osobę w kościele przypadało 7 m2. Oznacza to u nas w praktyce ograniczenie ilości wiernych do około 60 osób.

          Po wprowadzeniu dodatkowych godzin harmonogram Mszy świętych w niedziele przedstawia się następująco: godz. 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200 i 1600. Tam, gdzie była zaplanowana Msza św. koncelebrowana, druga intencja przechodzi na późniejszą dodatkową Mszę świętą.

           Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o godz. 1530, w dni powszednie o 1730.

       Róże Różańcowe prosimy o modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1715 w intencji misji: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Św. Józefa, czwartek - Róża św. Jana Pawła II, piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej, sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

       Ks. Arcybiskup Metropolita udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem.

       Można składać Wypominki roczne i jednorazowe w zakrystii lub na plebanii oraz intencje za zmarłych na Msze zbiorowe w Dzień Zaduszny o godz. 900 i 1800.

       Planowane na najbliższą sobotę poświęcenie odnowionego pomnika nagrobnego przy zabytkowym kościele zostało z przyczyn epidemicznych odwołane. Odbędzie się, jak Bóg pozwoli, na wiosnę. Już teraz jednak dziękujemy naszemu parafianinowi, panu Eugeniuszowi  .panem Marcinem Książkiem.

       Dziękujemy w imieniu organizatorów za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wyniosły 3116 zł i 10 $.

           Bóg zapłać za ofiary przekazywane na kościół i sanktuarium.

 Wszystkim życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.