polski english français deutsch italiano nederlands
poniedziałek, 26 czerwca 2023

12 Niedziela Zwykła

25.06.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek – wspomnienie sw. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
  • · We wtorek –– wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
  • · W środę ‑ wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • · W czwartek ‑ Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła ‑
    Można uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca Świętego lub przez biskupa wraz z wyznaniem wiary. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze”

 

 

Nabożeństwa czerwcowe: dzisiaj o godz. 1530, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

W piątek 30 VI zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła. Wcześniej od godz. 1700 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i po procesji do godz. 2000.

 

W tym tygodniu I sobota miesiąca. Litania do Matki Bożej po Mszy św. porannej i możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych. Odwiedziny chorych od godz. 900. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1740. O godz. 1800 Msza św. i po niej Nabożeństwo I-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z Litanią Loretańską, częścią Różańca św. i rozważaniem.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dobrych i bezpiecznych wakacji. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Najświętszej Rodziny; czwartek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; piątek - Róża Świętego Józefa.

 

Msze święte w zabytkowym kościele w trzecie niedziele miesiąca o godz. 1900.

 

UKS Orzeł Nowa Wieś zaprasza na Piknik Rodzinny na boisku sportowym w Nowej Wsi w sobotę 1 lipca br.. Rozpoczęcie festynu o godzinie 12. Czeka wiele atrakcji, takich jak darmowe dmuchańce, pokaz wozu strażackiego, występ orkiestry dętej Barka oraz loteria fantowa. Więcej szczegółów na plakatach.

 

Dla wielu młodych ludzi nadchodzący czas jest momentem refleksji nad swoją dalszą życiową drogą. Zapewne niejeden młody człowiek zadaje sobie pytanie, czy Pan Bóg nie zaprasza mnie do tego, żeby szczególnie pójść za Nim i wejść na drogę formacji ku kapłaństwu.

Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie informuje o rozpoczynającej się rekrutacji:

Terminy rekrutacji 2023/24

Termin lipcowydo 7 lipca – złożenie dokumentów i rozmowa z Ks. Przełożonym (WSD, Kraków, ul. Podzamcze 8)

Termin wrześniowydo 8 września – złożenie dokumentów i rozmowa z Ks. Przełożonym (WSD, Kraków, ul. Podzamcze 8)

 

Dziękujemy Państwu Młodym: Dominice Ślęczka i Marcinowi Sobieckiemu oraz Bożenie Ślusarz i Maciejowi Rajca za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowej drodze życia.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej na dzisiejszą niedzielę i całe wakacje.

 

Pożegnaliśmy w minionym tygodniu +Kazimierza Kulmę, +Józefę Włodarczyk i +Urszulę Cygan. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.