polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 18 czerwca 2023

11 Niedziela Zwykła

18.06.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W wtorek– wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera
  • W środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • · W sobotę ‑ uroczystość narodzenia św. jana chrzciciela – zapraszamy na Mszę św. w intencji Ks. Jana z okazji imienin o godz. 1800

 

Nabożeństwa czerwcowe ‑ w niedziele o godz. 1530, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

Zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej w środę 21 VI po nabożeństwie wieczornym (ok. 1915) na plebani.

 

Zapraszamy Szkoły Podstawowe na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny w piątek (23.VI) o godz. 900. Uczniów szkół ponadpodstawowych, zwłaszcza tych, którzy nie mają wspólnej Mszy w miejscu uczęszczania do szkoły, zapraszamy w piątek na godz. 1800. Wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkół i rodzicom życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

 

Spowiedź z okazji zakończenia roku szkolnego w czwartek i piątek od 1700 do 1800 oraz przed porannymi Mszami świętymi.

 

Konfesjonał dyżurny w Dobczycach od dzisiejszej niedzieli do września będzie nieczynny.

 

W dniach 30.06-01.07 odbędzie się pielgrzymka Róż Różańcowych na wschód. Zapraszamy wszystkich, którzy się zgłosili oraz tych, którzy chcieliby się zapisać, na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się we wtorek 20.06 o godzinie 1900 w sali na wikarówce.  

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o pokój i zgodę między narodami i w naszej Ojczyźnie.  Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; wtorek - Róża Świętej Rity; środa - Róża Matki Bożej Fatimskiej; czwartek - Róża Świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej; sobota - Róża Świętego Jana Pawła II.

 

Dziękujemy Państwu Młodym: Agnieszce Szczurek i Aleksandrowi Otałęga oraz Małgorzacie Szwec i Adrianowi Żuwała za kwiaty i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w życiu małżeńskim.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Miłosierdziu Bożemu polecamy dusze ś.p. Stefana Górskiego, Kazimierza Kulma (pogrzeb w poniedziałek o godz. 1500) i Józefy Włodarczyk (pogrzeb w środę o godz. 1500). Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Parafianom i gościom, środowiskom szkolnym i akademickim, a zwłaszcza Ojcom z okazji przydającego w piątek Dnia Ojca, życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dziekanowskiej, św. Józefa i świętych Patronów.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.