polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 11 czerwca 2023

10 Niedziela Zwykła

11.06.2023 r. 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek ‑ wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz Towarzyszy
  • · We wtorek ‑ wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • · W środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • · W czwartek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy – zakończenie Oktawy Bożego Ciała – zapraszamy szczególnie najmłodszych uczestników procesji
  • · W piątek – uroczystość najświętsZego serca pana jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jak co tydzień adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700; po Mszy św. Nabożeństwo czerwcowe i dalszy ciąg adoracji do godz. 2000
  • · W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 

Dzisiaj Wieczór Maryjny. O godz. 1500 Różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, następnie Procesja z Litanią do Serca Pana Jezusa i o godz. 1600 Eucharystia.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji zniesienia praktyki tortur na całym świecie. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Najświętszej Rodziny; wtorek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; środa - Róża Świętego Józefa; czwartek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; piątek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; sobota - Róża Matki Bożej Anielskiej.

 

Pielgrzymka do Częstochowy organizowana przez Akcję Katolicką wyrusza w sobotę 17 czerwca. Wyjazd o godz. 600 z parkingu przy kościele.

 

Gmina Dobczyce wspiera cenną zbiórkę krwi organizując akcję krwiodawstwa, która odbędzie się w poniedziałek, 19 czerwca 2022 r., w godz. 800 – 1200, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Każdy krwiodawca powinien posiadać ze sobą dowód tożsamości ze zdjęciem (oryginalny tekst apelu Pana Burmistrza w gablocie).

 

Dziękujemy Państwu Młodym: Justynie Dębowskiej i Norbertowi Zembala za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej na drogę wspólnego życia.

 

Bóg zapłać za ofiary na sanktuarium i kościół.

 

Parafianom i gościom życzymy wielu darów duchowych, płynących z Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.