polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 4 czerwca 2023

Uroczystość Najświętszej Trójcy

4.06.2023 r.

      Dzisiaj uczniowie klasy IV przeżywają Rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1100. Modlimy się wraz z nimi, by Pan Jezus był zawsze ich jedynym Zbawicielem i największym Przyjacielem.

      Kalendarz liturgiczny:

  • W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
    oraz wspomnienie św. Jadwigi, królowej
  • W niedzielę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

       Nabożeństwa czerwcowe ‑ w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 1530 (w przyszłą niedzielę nabożeństwo rozpocznie się Różańcem o godz. 1500).

      Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o żywą wiarę w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Harmonogram: poniedziałek - Róża Świętej Faustyny; wtorek - Róża Matki Bożej Różańcowej; środa - Róża Świętego Jana Pawła II; piątek - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; sobota - Róża Matki Bożej Miłosierdzia.

      W Boże Ciało, (czwartek, 8 VI), po Mszy św. o godz. 1100 wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy trasą jak w ubiegłym roku: drogą wojewódzką w kierunku Wieliczki, następnie w lewo na drogę powiatową w kierunku Sierakowa i z powrotem. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – przy szkole (Rodzice dzieci I-Komunijnych); II – przy drodze na wysokości posesji pana Dyrektora (Strażacy); III – przy starym cmentarzu (Akcja Katolicka); IV ‑ na placu kościelnym przy figurze św. Antoniego (Bierzmowani w tym roku z Rodzicami). Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do czynnego udziału: sypania kwiatów, dzwonienia dzwoneczkami, niesienia baldachimu, sztandarów i feretronów. Prosimy o udział orkiestrę z Nowej Wsi, a strażaków o delegacje pocztów sztandarowych i pomoc w zabezpieczeniu tego wydarzenia. Prosimy także o udekorowanie domów i trasy procesji. W środę (7 VI) okazja do Spowiedzi od godz. 1700.

      Po Bożym Ciele, przez kolejnych osiem dni do następnego czwartku włącznie, przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej – Litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. (w niedzielę przed Mszą św.)

      W Wigilię Bożego Ciała (7 VI) będzie miało miejsce Uwielbienie na Rynku Krakowskim, prowadzone przez Marcina Zielińskiego - lidera wspólnoty „Głos Pana” i świeckiego ewangelizatora oraz Michała Króla wraz z zespołem muzycznym. Podczas wieczoru będą się oni dzielić swoim świadectwem, opowiadając zgromadzonym na płycie Rynku w jaki sposób doświadczać bliskości Jezusa w dzisiejszych czasach.

Uwielbienie rozpocznie się o godzinie 19:00 i zakończy procesją światła wokół Rynku ze Słowem Bożym i rozdawaniem Ewangelii wg. św. Jana o 22:30.

      Dzisiaj od godz. 1200 do 1900 odbędzie się piknik charytatywny w hotelu „Winnica” w Sygneczowie. Można skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i przy okazji pomóc choremu Leosiowi Szkodny. Szczegóły na plakacie.

 

      Bóg zapłać za ofiary na parafię i sanktuarium, w szczególności rodzicom bierzmowanej młodzieży za dar ołtarza i współpracę w przygotowaniu świątyni i otoczenia na Uroczystość Bierzmowania.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego

 i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.