polski english français deutsch italiano nederlands
wtorek, 6 lipca 2021

13 Niedziela Zwykła

27.06.2021 r.

Kalendarz liturgiczny:

  • · W poniedziałek –– wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • · We wtorek ‑ uroczystość świętych apostołów piotra i pawła ‑ Można uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca Świętego lub przez jakiegokolwiek biskupa wraz z wyznaniem wiary w dowolnie zatwierdzonej formie. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze”
  • · W sobotę – ŚWIETO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA
  • · W niedzielę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Od lipca wraca dawny porządek nabożeństw w niedziele, czyli bez Mszy dodatkowych. Od niedzieli 4 VII Msze w niedziele będą o godz. : 700, 900, 1100 i 1600.

 

 W środę, 30.VI, zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła.

 W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek i piątek spowiedź

w godz. 630 – 700 i 1700 – 1800.

W czwartek „Wieczór św. Jana Pawła II”. Po Mszy św. o godz. 1800 Godzina Święta ‑ od 1830 do 1930 ‑ następnie adoracja w ciszy i o 2000 Msza św. z kazaniem i błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.

W piątek po wieczornej Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W sobotę Msza święta w intencji Róż Różańcowych i ich rodzin oraz błogosławieństwo tajemnic o godz. 700. Odwiedziny chorych od godz. 900.

 W I sobotę 3 VII całonocne czuwanie różańcowe w kościele w Raciborsku w intencji mieszkańców okolicznych miejscowości. Szczegóły na plakacie.

 Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; wtorek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; środa - Róża Matki Bożej Anielskiej; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

 Zgodnie z wolą ks. abpa Marka Jędraszewskiego w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej na Podhalu.

 Podobnie jak w ubiegłą niedzielę, można złożyć podpis na listach z apelem o podjęcie przez stosowne instytucje kroków zmierzających do zwiększenia ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz zabytków zagrożonych przez wzmożony ruch na Drodze Wojewódzkiej nr 964.

 Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w różnej formie na rzecz parafii i Sanktuarium.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom, parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na dzisiejszą niedzielę, nadchodzący tydzień i całe wakacje oraz opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.