polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 20 czerwca 2021

12 Niedziela Zwykła

20.06.2021 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • · W poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • · W czwartek ‑ uroczystość narodzenia św. jana chrzciciela – Zapraszamy na Mszę św. imieninową Ks. Kanonika Jana Cendrzaka o godz. 1800.
  • · W niedzielę – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy oraz św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży kończących rok szkolny. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża Świętego Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; czwartek - Róża Najświętszej Rodziny; piątek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; sobota - Róża Świętego Józefa.

 

Od 20.06 br., czyli od dzisiaj, w Archidiecezji Krakowskiej zostaje odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.

 

Dziewczynkom i chłopcom, przeżywającym dzisiaj Rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1100, życzymy trwania w przyjaźni z Panem Jezusem, a rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tej Uroczystości, serdecznie dziękujemy.

 

W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji będą miały miejsce w tym dniu Msze święte dziękczynne za miniony Rok Szkolny dla poszczególnych szkół podstawowych. Spowiedź dla uczniów na zakończenie roku w środę (23 VI) od godz. 1630.

 

Trwa Narodowy Spis Powszechny. Każdy ma obowiązek wziąć w nim udział. Najłatwiej uczynić to samemu przez Internet, wypełniając na komputerze lub urządzeniu mobilnym formularz spisowy. Pan Burmistrz informuje, że można także skorzystać ze stanowiska komputerowego w Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce, gdzie pracownicy Urzędu w razie potrzeby pomogą w wypełnieniu formularza. Należy zachować ostrożność w kontaktach telefonicznych z Rachmistrzami. Na stronie GUS podane są informacje i telefony, by można było zweryfikować, czy osoba dzwoniąca jest Rachmistrzem, za którego się podaje.

 

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Dyrektora Dzieła „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, Pana Konrada Ciempkę wraz z siostrą Iwoną z Kurii Krakowskiej, którzy ukażą aktualną mapę najpilniejszych potrzeb w Kościele powszechnym, będą rozprowadzać pamiątki i gadżety oraz zbierać datki do puszek po każdej Mszy św. na przedstawione wcześniej cele.

 

W związku z nasilającym się ruchem kołowym na Drodze Wojewódzkiej nr 964, stwarzającym coraz to większe zagrożenie dla bezpieczeństwa osób oraz dla trwałości i integralności zabytkowego kompleksu, należącego do Parafii Dziekanowice, a położonego w bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianej Drogi Wojewódzkiej, Parafia organizuje akcję zbierania podpisów mieszkańców pod apelem o podjęcie przez stosowne instytucje kroków zmierzających do zwiększenia ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz zabytków, będących częścią materialnego dziedzictwa narodowego, stanowiącego wspólne dobro wszystkich. Parafia działa w tym zakresie w porozumieniu z lokalnymi władzami, w szczególności z władzami Gminy i Miasta Dobczyce. Chętnych prosimy o złożenie czytelnego podpisu na wyłożonych listach z podaniem miejscowości zamieszkania.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii i sanktuarium. Wobec znanych i sygnalizowanych oczekiwań parafian zwracamy się z prośbą do osób lub firm, które zajmują się projektowaniem wnętrz i mogłyby pomóc w wizualizacji kolorystyki docelowego malowania kościoła, o kontakt i włączenie się w prace koncepcyjne w tym zakresie.

 

Uczniom i studentom życzymy udanych wakacji, solenizantom i solenizantkom opieki świętych Patronów, a wszystkim gościom i parafianom błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na czas zarówno pracy jak i odpoczynku.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.