polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 13 czerwca 2021

11 Niedziela Zwykła

13.06.2021 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • Dzisiaj – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • W poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • We wtorek – bł. Jolanty, zakonnicy
  • W czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • W niedzielę – bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny i rządzących. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; wtorek - Róża Matki Bożej Anielskiej; środa - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; czwartek - Róża Świętej Rity; piątek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; sobota - Róża Świętej Faustyny.

 Od 20.06 br. w Archidiecezji Krakowskiej zostaje odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.

 Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 19 czerwca, organizowanej przez Akcję Katolicką. Zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii.

 W najbliższy, III piątek miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej oraz modlitwy o uzdrowienie.

 W niedzielę za tydzień Rocznica I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1100. Spowiedź przed Rocznicą w piątek od godz. 1700.

 Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za opiekę Bożą nad Panem Prezydentem dr. Andrzejem Dudą wraz z prośbą o mądrość i siłę dla niego w sprawowaniu Urzędu przez wstawiennictwo NMP. Będzie ona miała miejsce w przyszłą niedzielę o godzinie 1230. Taka Msza św. ma miejsce co miesiąc w innym kościele a inicjatywa zrodziła się w kręgu krewnych, przyjaciół i znajomych Pana Prezydenta, którzy kierując się wiarą postanowili od początku wspierać jego służbę krajowi modlitwą. Ta grupa osób stara się też uczestniczyć w każdej Mszy świętej i zadbać o jej oprawę.

 Cieszymy się nowym kapłanem, Księdzem Rafałem, który w ubiegłą niedzielę przeżywał swoje Prymicje w naszej parafii. Będzie znów wśród nas od 18 do 26 czerwca. Jeszcze raz gratulujemy jemu i jego rodzicom oraz bliskim i życzymy obfitych łask Bożych w kapłańskiej posłudze.

Gratulujemy również młodzieży, która w poniedziałek przyjęła Sakrament Bierzmowania i życzymy, by zawsze pozwalała prowadzić się w swoim życiu Duchowi Świętemu.

 Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uświetnili obie uroczystości. Paniom z Dziekanowic, które uwiły wieniec dla Prymicjanta, dziewczynkom Komunijnym, które go niosły. Wszystkim, którzy dekorowali kościół i otoczenie oraz trasę przejazdu Księdza Prymicjanta, delegacjom składającym życzenia, pani katechetce, która przygotowała uczniów. Dziękujemy bierzmowanej młodzieży i ich rodzicom za zaangażowanie w porządki, koszenie trawy, dekorowanie świątyni i posesji kościelnej. Dziękujemy panu Mirosławowi z synami z Dziekanowic za instalację banerów na dzwonnicy i nad wejściem do kościoła. Dziękujemy pani Agnieszce odpowiedzialnej za dekoracje kwiatowe, panu kościelnemu, paniom porządkującym ogród przy plebani za trud podjęty w trosce o godne przygotowanie. Dziękujemy służbie liturgicznej na obu uroczystościach, panu organiście, scholi, orkiestrze i wszystkim biorącym czynny udział w liturgii zarówno w niedzielę jak i w poniedziałek. Księdzu Michałowi dziękujemy za przygotowanie młodzieży do bierzmowania i czuwanie nad służbą liturgiczną. Dziękujemy rodzicom młodzieży za ofiary na kwiaty i na dar ołtarza w postaci kropielnicy bezdotykowej. Zostały ufundowane dwie kropielnice, jedna przez rodziców dzieci I-Komunijnych i ona już służy przy wejściu bocznym. Wystarczy podstawić dłoń, by na palce spadły krople wody święconej. Druga, identyczna, ufundowana przez rodziców bierzmowanej młodzieży, została odesłana w ramach reklamacji do producenta, ale wkrótce pojawi się w kruchcie przy wejściu głównym. Kropielnice kosztowały po 2000 zł każda. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom dzieci i młodzieży za ten dar, a panu Pawłowi, sąsiadowi, za zamontowanie i doprowadzenie zasilania elektrycznego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości za wspólną modlitwę i przepraszamy, jeśli ktoś został pominięty. Dziękujemy uczestnikom Oktawy Bożego Ciała, zwłaszcza biorącym aktywny udział, począwszy od dzieci a skończywszy na dorosłych.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium.

 

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego, pokoju w Sercu Pana Jezusa i Matki Najświętszej oraz radości i pociechy w Duchu Świętym.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.