polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 6 czerwca 2021

10 Niedziela Zwykła

6.06.2021 r.

Kalendarz liturgiczny:

  • We wtorek ‑ wspomnienie św. Jadwigi, królowej
  • W czwartek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa – zakończenie Oktawy Bożego Ciała – zapraszamy szczególnie najmłodszych uczestników procesji
  • W piątek – uroczystość najświętsZego serca pana jezusa i wspomnienie św. Barnaby, apostoła – W tym dniu Wieczór Maryjny. Msza św. wieczorna o godz.1900 , poprzedzona konferencją i Różańcem o godz. 1800. Po Mszy św. procesja eucharystyczna i maryjna ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz Towarzyszy ‑  po Mszy św. wieczornej  oprócz nabożeństwa czerwcowego także modlitwy ku czci Niepokalanego Serca NMP
  • W niedzielę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy  

 Dzisiaj Prymicje Księdza Rafała Chorobika, michality, wyświęconego w sobotę 29 maja w Pawlikowicach. Uroczysta Msza św. pod jego przewodnictwem o godz. 1200. Z tej okazji dedykujemy mu fragment wiersza pt. „Kapłaństwo” autorstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego 11. rocznica beatyfikacji dzisiaj przypada i który swoim życiem ukazał piękno i wielkość Chrystusowego kapłaństwa:

„Ręce kapłana, boskie narzędzie, przez nie zstępuje Chrystus na ziemię.

Ręka kapłana krzyż pośle wszędzie, przed którym zginie przewinień brzemię.”

Błogosławiony ten sługa Boży, co w ślad Chrystusa przechodzi świat,

U stóp ołtarza duchem się korzy, a trzodzie swojej ojciec i brat.”

Księdzu Prymicjantowi życzymy obfitych łask Bożych, światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej w rozpoczynającej się posłudze kapłańskiej.

 Jutro Jego Ekscelencja Ks. Bp Jan Zając udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii, czyli uczniom klas ósmych szkół podstawowych w Dziekanowicach, Nowej Wsi i Winiarach. Uczyni to na Mszy św. o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość. Kandydatom, świadkom i ich rodzinom życzymy głębokiego i owocnego przeżycia tego wydarzenia, otwarcia na Ducha Świętego i podążania przez całe życie za Jego głosem.

Dzisiaj od godz. 1700 spowiedź przed Bierzmowaniem dla kandydatów, świadków oraz rodzin, a po niej próba generalna.

 Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji Księdza Prymicjanta i bierzmowanej młodzieży. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętego Jana Pawła II; wtorek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; środa - Róża Najświętszej Rodziny; czwartek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej piątek - Róża Świętego Józefa; sobota - Róża Matki Bożej Szkaplerznej.

 W sobotę, 12 czerwca,  XV Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Program na afiszu w gablocie.

 Akcja Katolicka zaprasza wszystkich na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 19 czerwca. Wyjazd o godz. 700 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii.

 Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w przygotowania do nadchodzących uroczystości.

 Bóg zapłać za ofiary na sanktuarium i kościół.

 Życzymy wszystkim wielu darów duchowych, płynących z Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi, wypraszanych szczególnie przez Księdza Biskupa i Księdza Prymicjanta wraz z innymi kapłanami.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.