polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 30 maja 2021

Uroczystość Najświętszej Trójcy

30.05.2021 r.

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP
  • We wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  • W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. Składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne

Jutro (31 V) zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Od wtorku nabożeństwa czerwcowe – w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 1530.
Po nabożeństwie o godz. 1900 spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania w kościele.

 Z okazji Dnia Dziecka przypadającego we wtorek 1 VI życzymy wszystkim dzieciom obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i Aniołów Stróżów. 

 W Boże Ciało, (czwartek, 3 VI), po Mszy św. o godz. 1100 wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy trasą jak w ubiegłym roku: drogą wojewódzką w kierunku Wieliczki, następnie w lewo na drogę powiatową w kierunku Sierakowa i z powrotem. Prosimy o przygotowanie ołtarzy strażaków, Akcję Katolicką, młodzież bierzmowaną z rodzicami i rodziców dzieci I-Komunijnych: I – przy szkole (Rodzice dzieci I-Komunijnych); II – przy drodze na wysokości posesji pana Dyrektora (strażacy); III – przy starym cmentarzu (Akcja Katolicka); IV ‑ na placu kościelnym przy figurze św. Antoniego (bierzmowani w tym roku z rodzicami). Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do czynnego udziału: sypania kwiatów, dzwonienia dzwoneczkami, niesienia sztandarów i feretronów. Prosimy o udział orkiestrę z Nowej Wsi, a strażaków o pomoc w zabezpieczeniu tego wydarzenia. Prosimy także o udekorowanie domów i trasy procesji.

O godz. 1500 Godzina Święta, w ramach której Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa.

 Po Bożym Ciele, przez kolejnych osiem dni do następnego czwartku włącznie, przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej – Litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła (w niedzielę przed Mszą popołudniową ‑ o godz. 1530).

 Spowiedź przed Bożym Ciałem i pierwszym piątkiem miesiąca w środę od 1700 do 1800 i w piątek w godz. 630 – 700 i 1700 – 1800.

W I piątek nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy św. wieczornej.

W I sobotę błogosławieństwo tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 700. Odwiedziny chorych od godz. 900. Msza św. wieczorna o godz. 1800, po niej połączone nabożeństwo I-sobotnie i nabożeństwo czerwcowe wraz z procesją.

 W niedzielę 6 VI o godz. 1200 przeżywać będziemy wielce radosne i podniosłe święto parafialne, mianowicie Mszę św. Prymicyjną Księdza Rafała Chorobika, michality, z udziałem najwyższych władz zakonnych i współbraci ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, na którą serdecznie zapraszamy znajomych i przyjaciół ks. Rafała, parafian i gości. Ze względów logistycznych Msza św. o godz. 1100 w tym dniu będzie Mszą recytowaną bez kazania.

 Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji wszystkich dzieci. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża Świętej Faustyny; piątek - Róża Matki Bożej Różańcowej.

 W niedzielę 20 VI przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 1100. W tym samym dniu o godz. 1230 będzie miała miejsce w naszym sanktuarium Msza św. w intencji Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, z udziałem honorowych gości (wkrótce więcej informacji na ten temat).

 Jutro 31.05.2021 r. akcja krwiodawstwa w godz. 800-1300 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy na parterze. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem (szczegóły w gablocie).

 Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 Wszystkim życzymy błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego i opieki Matki Bożej

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.