polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 3 lipca 2022

13 Niedziela Zwykła

26.06.2022 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • We wtorek –– wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • W środę ‑ uroczystość świętych apostołów piotra i pawła ‑ Można uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotu pobożności, pobłogosławionego przez Ojca Świętego lub przez biskupa wraz z wyznaniem wiary. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze”
  • W niedzielę – ŚWIETO ŚW. TOMASZA APOSTOŁA

 

W czwartek, 30.VI, zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa czerwcowe: dzisiaj o godz. 1530, w dni powszednie po Mszy wieczornej.

 

W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.

 

W I piątek (1 VII) spowiedź w godz. 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800. Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i po Różańcu. O godz. 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja w ciszy do godz. 1730, następnie Różaniec i Litania do Serca Pana Jezusa zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W I sobotę (2 VII) Litania do Matki Bożej po Mszy św. porannej. Wieczorem o godz. 1730 konferencja dla Róż Różańcowych, po niej pobłogosławienie i zmiana tajemnic różańcowych, następnie o godz. 1800 Msza św. i o 1830 Nabożeństwo I-sobotnie z Litanią do Matki Bożej, rozważaniem i jedną częścią Różańca.

Odwiedziny chorych – rejon ks. Grzegorza od godz. 900, rejon ks. Michała w następną sobotę, 9 VII.

 

W I sobotę 2 VII całonocne czuwanie różańcowe w kościele w Raciborsku w intencji mieszkańców okolicznych miejscowości oraz o pokój na Ukrainie. Szczegóły na plakacie.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji dobrych i bezpiecznych wakacji. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; wtorek - Róża Świętego Józefa; środa - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; czwartek - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; piątek - Róża Matki Bożej Anielskiej.

 

W czasie wakacji, czyli w miesiącu lipcu i sierpniu, będzie odprawiana Msza św. w zabytkowym kościele Św. Marii Magdaleny i św. Mikołaja w niedzielę o godz. 1900. W trzecią niedzielę miesiąca (tj. 17 VII i 21 VIII) będzie to Msza w wersji łacińskiej. Zapraszamy do udziału zarówno parafian jak i gości spoza parafii.

 

Na okres wakacji zostaje zawieszony dyżur stałego konfesjonału w kościele parafialnym w Dobczycach.

 

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce przypomina, o obowiązku złożenia Deklaracji dotyczącej źródła ogrzewania budynku. Deklarację należy złożyć do końca czerwca 2022 r. Deklaracje można składać przez dedykowaną stronę internetową lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy. Więcej informacji na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce.

 

W lipcu Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic przeprowadzą w naszej parafii akcję zbiórki elektrośmieci, która pozwoli na wsparcie polskich misjonarzy. Odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) będzie miał miejsce w piątek 29 lipca o godz. 1000. Do tego czasu można składać zużyty sprzęt na parkingu obok figury św. Antoniego. Można uczynić to w środę 27 VII i czwartek 28 VII w ciągu dnia oraz w piątek 29 VII przed godz. 1000. W gablocie znajduje się plakat oraz szczegółowa lista rodzaju sprzętu podlegającego zbiórce, a w kościele ulotki informujące o tej akcji.

 

W przyszłą niedzielę 3 lipca zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek na rzecz Kuby Mistarza z parafii Wiśniowa, który wymaga leczenia operacyjnego, indywidualnej, ciągłej rehabilitacji i zmiany ortez umożliwiających chodzenie. Do parafii wpłynęła stosowna dokumentacja medyczna wraz z opinią ks. proboszcza z Wiśniowej i Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom, parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej na dzisiejszą niedzielę i całe wakacje.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.