polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 6 sierpnia 2023

18 Niedziela Zwykła - Święto Przemienienia Pańskiego

6.08.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · We wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • · W środę– święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • · W czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • · W piątek– wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • · W niedzielę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Świętego Józefa; wtorek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; środa - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy; czwartek - Róża Matki Bożej Anielskiej; piątek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; sobota - Róża Świętej Rity.

 

Zapraszamy na Wieczór Maryjny w piątek, 11 sierpnia. O godz. 1700 adoracja, o 1800 Różaniec zakończony błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, następnie konferencja i o godz. 1900 Msza św. z procesją Maryjną.

 

Wyjazd do Kalwarii na Procesję Zaśnięcia Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej organizowany przez Akcję Katolicką ‑ w piątek 18.08.2023 r. Wyjazd o godz. 1230 z parkingu kościelnego, zapisy w zakrystii.

 

Są jeszcze 2 wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie.

 

 

Państwu Młodym Renacie Łukasik i Sebastianowi Kurek, Anecie Darnia i Markowi Wiśniewskiemu oraz Kaji Ryńskiej i Tomaszowi Kraus dziękujemy za kwiaty i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej na nowej drodze życia.

 

 

Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz chorego Frania. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół i sanktuarium. Składka inwestycyjna w przyszłą niedzielę na prace przy alternatywnym wjeździe na działkę kościelną i brukowanie.

 

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.