polski english français deutsch italiano nederlands
wtorek, 15 sierpnia 2023

19 Niedziela Zwykła

13.08.2023 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • · W poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • · We wtorek ‑ uroczystość wniebowzięcia NMP - jest to święto kościelne i narodowe. Msze święte o godz. 700, 900, 1100 i 1600. Po Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Na Mszy św. o godz. 1100 przeżywać będziemy Dożynki, czyli parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi.
  • · W czwartek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
  • · W niedzielę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

 Róże Różańcowe prosimy o modlitwę w intencji Wojska Polskiego oraz Straży Granicznej i Policji. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; środa - Róża Świętej Faustyny; czwartek - Róża Matki Bożej Różańcowej; piątek - Róża Świętego Jana Pawła II; sobota - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju.

 Okazja do spowiedzi w poniedziałek pół godz. przed Mszą poranną i od 1700 do 1800.

 W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700 i kontynuacja po Mszy św. wieczornej do godz. 2000.

 Również w piątek (18 VIII) wyjazd do Kalwarii na tradycyjną Procesję Zaśnięcia Matki Bożej. Są jeszcze wolne miejsca, warto skorzystać i na żywo przeżyć to piękne nabożeństwo. W procesji jest noszony nasz sanktuaryjny Obraz Matki Bożej Dziekanowskiej. Jest to z pewnością zaszczyt ale także małe wyzwanie organizacyjne, mianowicie dobrze byłoby ustalić wcześniej co najmniej 2 ekipy czteroosobowe do niesienia tegoż Obrazu, w jednolitych lub podobnych strojach, np. regionalnych. Parafia byłaby godnie reprezentowana, gdyby np. czterech panów strażaków zdecydowało się wziąć udział w pielgrzymce i nieść Obraz na zmianę z inna ekipą. Panie i panowie, którzy byliby gotowi nieść obraz w Kalwarii, proszeni są o kontakt z księdzem lub panem kościelnym. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Wyjazd o godz. 1230 z parkingu kościelnego.

 Ksiądz proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Gorzkowie zaprasza na uroczystości 100-lecia Parafii w dniach 24 – 27 VIII br. Szczegóły na okolicznościowym plakacie w gablocie.

 Organizatorzy dziękują za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na chorego Frania, które wyniosły 7618 zł i 60 gr. W najbliższą sobotę o godz. 1800 będzie Msza św. w intencji Frania i ofiarodawców.

 Pielgrzymom do Kalwarii dziękujemy za modlitwę w intencji kapłanów, całej parafialnej wspólnoty i  w intencjach powierzonych przez wiernych.

 Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i sanktuarium, z których pokrywane są koszty bieżącego utrzymania oraz planowane lub trwające inwestycje. Przed nami budowa dodatkowego wjazdu na działkę kościelną, trwają także prace konserwacyjne chóru w zabytkowym kościele, które są dotowane, ale w których parafia z założenia ma także swój udział finansowy. W szczególności dziękujemy za ofiary na witraże.

 Parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom, życzymy wszelkiego błogosławieństwa na kolejny tydzień i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.