polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 20 sierpnia 2023

20 Niedziela Zwykła

20.08.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

  • · W poniedziałek ‑ wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • · We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
  • · W czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • · W sobotę – uroczystość nmp częstochowskiej – Msze święte o godz. 700 i 1800.
  • · W niedzielę – wspomnienie św. Moniki i Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o szczęśliwe zbiory oraz ochronę i szacunek dla przyrody. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; wtorek - Róża Najświętszej Rodziny; środa - Róża Matki Bożej Dziekanowskiej; czwartek - Róża Świętego Józefa; piątek - Róża Matki Bożej Szkaplerznej; sobota - Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dzisiaj Msza św. w zabytkowym kościele o godz. 1900. Z uwagi na trwającą konserwację chóru, wejście na Mszę św. przez zakrystię.

W piątek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700 z kontynuacją po Mszy wieczornej do godz. 2000.

W sobotę 26 VIII 51. Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Eucharystię dziękczynną pod przewodnictwem Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego o godz. 1000. Chętnych do udziału w tym wydarzeniu spośród służby liturgicznej, młodzieży czy dorosłych prosimy o kontakt w zakrystii do środy włącznie.

Państwu Młodym Marioli Bukowskiej i Grzegorzowi Niedziułka oraz Żanecie Oprych i Krzysztofowi Gabryś dziękujemy za kwiaty w kościele i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej w życiu małżeńskim.

Dziękujemy poszczególnym wioskom, grupom i osobom za przygotowanie i wspólne przeżycie Dożynkowego Święta Matki Bożej Zielnej.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.