polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 27 sierpnia 2023

21 Niedziela Zwykła

27.08.2023 r.

Kalendarz liturgiczny: 

  • · W poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • · We wtorek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • · W piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  • · W niedzielę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.

Spowiedź w piątek i sobotę 630 ‑ 700 oraz 1700 – 1800. Będzie to także spowiedź przed nowym rokiem szkolnym

W piątek Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1700 do 2000 z przerwą na Mszę św.

W sobotę Litania do Matki Bożej po Mszy św. porannej i możliwość pobłogosławienia tajemnic Różańcowych. Odwiedziny chorych od godz. 900. Po południu słowo do Róż Różańcowych i pobłogosławienie tajemnic o godz. 1740. O godz. 1800 Msza św. i po niej Nabożeństwo I-sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z Litanią Loretańską, częścią Różańca św. i rozważaniem.

 Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o szczęśliwy powrót z wakacji. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Anielskiej; wtorek - Róża Matki Bożej Częstochowskiej; środa - Róża Świętej Rity; czwartek - Róża Matki Bożej Fatimskiej; piątek - Róża Świętej Faustyny.

 Informacje nt. beatyfikacji Rodziny Ulmów 10 września br.:

1. Wyjazdy na beatyfikację powinny być zgłoszone do Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

2. Wejście do sektorów będzie możliwe wyłącznie z kartą wstępu. Osoby, które nie będą ich miały, zobowiązane są do ich pobrania w punktach recepcyjnych w pobliżu miejsca beatyfikacji, ale w tym przypadku muszą liczyć się z tym, iż zostaną skierowane do sektora najbardziej oddalonego od ołtarza. Osoby, które nie posiadają kart wstępu nie zostaną wpuszczone do sektorów. 

3. Parkowanie samochodów osobowych będzie możliwe wyłącznie w miejscowościach sąsiednich i dotarcie do miejsca uroczystości odbywać się będzie pieszo po wyznaczonych trasach.

 Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Dziekanowicach serdecznie zaprasza całe rodziny na Piknik Rodzinny dnia 2 września, który odbędzie się na boisku LKS Dziecanowia. Rozpoczęcie o godz. 15:00 zabawami i różnymi atrakcjami dla dzieci, a o 19.00 zacznie się zabawa dla dorosłych. W programie również loteria fantowa - główną nagrodą będzie elektryczna hulajnoga. Zapraszamy!

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej.

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.