polski english français deutsch italiano nederlands
niedziela, 10 września 2023

22 Niedziela Zwykła

3.09.2023 r.

Kalendarz liturgiczny:

 

  • · W poniedziałek – wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i 10 Towarzyszek (sióstr nazaretanek z Nowogródka)
  • · W czwartek – wspomnienie sw. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika
  • · W piątek – święto narodzenia najświętszej maryi panny (8.IX) – błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu – w tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 i po Mszy wieczornej do 2000.
  • · W sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

 

Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla uczniów szkół w Dziekanowicach, Nowej Wsi i Winiarach – w poniedziałek, 4 IX o godz. 900. Serdecznie zapraszamy.

 

Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:

  • przez uczestników metropolitalnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu
    (6-8 września br.)
  • przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.

 

Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium-krakow.pl w zakładce Rekrutacja oraz w gablocie parafialnej.

 

Róże Różańcowe prosimy o modlitwę o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Harmonogram modlitwy: poniedziałek - Róża Matki Bożej Różańcowej; wtorek - Róża Świętego Jana Pawła II; środa - Róża Matki Bożej Królowej Pokoju; piątek - Róża Matki Bożej Miłosierdzia; sobota - Róża Najświętszej Rodziny.

 

Spotkanie popielgrzymkowe w sobotę 9 IX po Mszy św. w sali na wikarówce (pielgrzymów do Medjugorie).

 

Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół i sanktuarium.

 

Parafianom i gościom życzymy na nadchodzący tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Dziekanowskiej

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.